Hazır Çorbaların Zararları ve Faydaları Nelerdir ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Hazır Çorbaların Zararları ve Faydaları Nelerdir ?
19 Şubat 2017 648 defa okundu 0 yorum

Her yemeğin olmazsa olmazlarından birisidir çorba. Sağlık açısından da sindirim açısından da oldukça faydalı olan çorbanın bin bir çeşidi vardır ve herkes severek tüketmektedir.

Bazen çok fazla vakit olmadığından ya da üşengeçlikten kaynaklanan sebeplerden çorbayı kendimiz yapmak yerine hazır çorba kullanabiliriz.

Hazır çorbaları 5-6 dakika gibi kısa bir sürede yapabilmek mümkündür. Ancak hazır çorbaların tüketimi özellikle küçük yaş grupları için sakıncalı olabilir. Çünkü kolaylıkla temin edilen bu hazır çorbaların içerisinde renklendirici ve bir takım katkı maddeleri bulunduğu için gelişim çağındaki çocuklar için olumsuz etkileri olabilmektedir.

Ayrıca raf ömrünü uzatmak amaçlı ve lezzet kalitesini koruyabilmek için içerisine katılan bazı kimyasal maddeler kansere bile neden olabilmektedir. Bu sebeple mümkün olabildiğince evde kendinizin yaptığı çorbaları çocuklarınıza vermeniz sağlık açısından daha uygun bir tercihtir.


Peki ev yapımı çorbaların farkı nedir?

Evde kendimizin doğal olarak yaptığımız çorbalar hiç kuşkusuz sağlığımız için daha faydalıdır. Birçok farklı malzeme ile birbirinden lezzetli birçok çeşidini taze bir şekilde evimizde yapabiliriz.

Kendi ellerimizle hazırladığımız çorbalarda herhangi bir katkı maddesi olmayacağı için ve daha sağlıklı besinler kullandığımız için bizim için daha faydalı bir öğün olacaktır.

Hazır çorbaların tercih edilmesinin en büyük nedeni zamandan kazanç sağlamaktır. Bu sorunu önlemek amaçlı evde yaptığınız çorbalarınızı bir gün öncesinden hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde sağlınız için büyük bir tehdit oluşturan birçok kimyasal maddeden de uzak durmuş olursunuz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
et terbiye
Et Terbiye Yöntemleri Nelerdir ?

Mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan et sağlığımız için de oldukça önemli bir besindir. Bu nedenle de yüz yılardır sofralarımızdan hiç eksilmeden bin...

Kapat