Ev Yapımı Nutella

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Ev Yapımı Nutella
19 Ocak 2017 907 defa okundu 0 yorum

Nutella özellikle çocukların oldukça sevdiği bir gıda ürünüdür. Sofralarda ve özellikle de kahvaltı sofralarında mutlaka bulunmakta olan bir kahvaltılık çeşididir. Çocuklar ekmek arası Nutella yemeyi her kahvaltılıktan daha çok severler. Peki, Nutella’nın içerisinde bulunan katkı maddelerinden çocukları korumak için ne yapmak gerekmektedir? Tabi ki ev yapımı Nutella ile artık hem maddi yönden hem de sağlık yönünden kara geçebilirsiniz.

Nutella Kalorisi

Nutella elbette çikolata bileşenleri içerdiği için kalorisi yüksek bir gıdadır. 100 gram Nutella kalorisi 544 kcal olarak ölçülmüştür. Bu nedenle de tüketirken oldukça dikkatli tüketilmek gerekmektedir.

Nutella Tarifi

Nutella’nın evde kolaylıkla yapılıyor olması özellikle de ev hanımlarını oldukça mutlu eden bir gelişmedir. Çünkü hem daha uygun maliyetler ile Nutella’ya sahip olmak hem de içinde ne olduğunu bilmek güven vermektedir. 4 kişilik Nutella tarifi için yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Kişi Sayısı:
  4 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  25 dakika
 • Pişirme Süresi:
  25 dakika

Ev Yapımı Nutella Yapmak için Gerekli Malzemeler

Nutella yapımının kolay olmasının yanı sıra malzemeleri de her evde bulunabilen malzemelerdir. Bu nedenle de kolaylıkla yapılabilmektedir. Nutella malzeme listesine göz atmak gerekirse şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 2 kaşık toz şeker
 • 2 kaşık un
 • 2 kaşık tereyağı
 • 4 kaşık kakao
 • 8 kaşık süt
 • 1 bardak fındık
 • 6 kaşık pudra şekeri
 • 2 paket vanilya

Görüldüğü gibi malzemeler oldukça kolay bulunabilen ve her evde olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Nasıl Yapılır?

1. Nutella yaparken dikkat edilmesi gerekilen hususlar bulunmaktadır.

2. Öncelikle fındıkların tavaya konularak kavrulması gerekmektedir. Fındıklar kavrulunca bez arasında ovuşturmak ve kabuklarını soymak gerekir. Bu sayede acı bir tat vermesi önlenmektedir. Kavrulmuş hazır fındık da alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu fındıkları robottan çekmek ve kum halini almasını sağlamak şarttır.

3. Daha sonrasında oda sıcaklığındaki tereyağı tavaya alınır, eridiğinde un ve şeker de katılır. Bu sayede azar azar kavrulmaya başlanır.

4. Daha sonra bu karışım soğumaya bırakılır. Karışım soğurken robotta çekmiş olduğunuz fındıkları yavaş yavaş kremaya katabilirsiniz.

5. Daha sonra bu karışımı yine robottan çekerek homojen bir karışım olmasını sağlamalısınız. Bu aşamalardan sonra Nutella hazırlanışında önemli bir malzeme olan süt eklenir ve tekrar rondodan çekilir.

6. Bu işlemden sonra adım adım dökülen bir diğer malzeme de pudra şekeridir. Pudra şekerini öncelikle elekten geçirmeniz şarttır. Sonraki işlem de vanilya ve kakaonun eklenmesi işlemidir. Tekrar rondo yardımı ile çekilir.

7. Nutella hazır haldedir ve cam kapaklı bir kavanoza konularak saklanır.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Çikolatalı Tatlı Tarifleri, Kolay Kahvaltılıklar
pastane supangle
Supangle

Yarı katı yarı sıvı kıvama sahip oluşu ile pudinge benzetilen supangle herkesin damak tadına uygun tatlılardan biridir. Ülkemizde de çok...

Kapat