Yoğurt Diyeti ile Hızlı Zayıflayın

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
1,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Yoğurt Diyeti ile Hızlı Zayıflayın
4 Ekim 2017 432 defa okundu 0 yorum

Zayıflamak isteyenler için sıkılmadan uygulanacak bir diyet listesi ile sağlıklı  fit görüntünüze kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Yoğurt diyetini tercih etme nedenlerinizden biri yoğurt şişkinlik yapmıyor ve yoğurdu yediğiniz zaman uzun süre tokluk hissi olduğundan diyete uygun. Bu diyeti uygulamak isteyenler aralıksız 5 gün yapmalıdır. Pazartesi günü başlanılan diyet Cuma günü bitirilmelidir.Başlarken oldukça zorlanabilirsiniz bunun için açlık hissi oluşursa çiğ sebze ve meyve yenilmesi tavsiye edilir.

Hızlı şekilde zayıflamak istiyorsanız 3 ay sonra tekrar yoğurt diyeti yapılmalıdır. Yoğurt diyeti sürekli uygulanan bir diyet olarak da düşünülmemelidir. Yoğurt diyeti yaparken vücudunuzun alacağı besinler meyve, sebze, balık sebze çorbası, kepekli ekmek, sıvı yağ, çay, kuru erik. Yoğurt diyeti zararlı değil fakat gastrit şikâyeti olanlara önerilmez.

 Not: Doğru ve sağlıklı diyet 3 ana öğün 3 ara öğün olmak üzere uygulanmalıdır.

5 Günlük Yoğurt Diyet Listesi

1.Gün Tüm Öğünler

5 veya 5.5 haşlanmış patates, 6 su bardağı yoğurt

2. Gün Tüm Öğünler

185 gr haşlanmış tavuk eti, 6 su bardağı yoğurt

3. Gün Tüm Öğünler

190 gr dana eti, 6 su bardağı yoğurt

4.Gün Tüm Öğünler 

195 veya 200 gr balık, 6 su bardağı yoğurt

5. Gün Tüm Öğünler

Sebze ve meyve (üzüm ve muz hariç), 6 su bardağı yoğurt

( Meyveler ve yoğurt art arda yenilmeyecek aralıklarla)

Yoğurdun Faydaları

Yoğurt Diyeti Hakkında Her Şey

Yoğurt bir süt ürünü ve birçok faydası vardır. Geçmişten günümüze kadar dünyada birçok ülkede en çok kullanılan yoğurt bugüne kadar birçok hastalıklar da ve yanıklar için kullanılmıştır. Zehri emme özelliği olduğu için arı ısırmalarında ya da böcek ısırmalarında da yoğurt birebir. Şişkinliği azaltması için ya da ufak bir yanık var diyelim o bölgeye yoğurdu sürdüğümüzde yanan yer ferahlar, şişkin olan yer de iner. Hazır olan yoğurtlar fabrikalarda işlendiği ve pastörize edildiği için pek bir aktif olamıyor. İçinde olan elementler ve besin maddeleri yoğurdu sağlıklı kılar.

Kemik erimesi olan kişilere yoğurdu bol tüketmeleri istenir. Çünkü yoğurt kemik yapısını güçlendirir. Mutlaka her gün bir kâse yoğurt yenilmelidir.

Yoğurt zayıflatır. Yoğurt ayrıca gereksiz yağlardan kurtulmamıza yardımcı olur. Yoğurdu aç karnına yediğimiz zaman tok tutacağı için açlık hissini bir süre hissetmezsiniz. Zayıflamak isteyenler için ara öğünlerde bir kâse yoğurt yemeleri önerilir.

Cildi güzelleştirir. Cilt maskesi yapıp yüzümüze sürdüğümüzde hem yüzümüzün rengini açar hem de derimizi temizler.  Saç dökülmelerine ve saçın kuvvetlenmesine de yardımcı olur.

Uyku sorunu olanlar için birebir. İçinde bulunan bir maddeden dolayı uyku getirici bir özelliği bulunan yoğurdu akşam yatmadan bir kâse yerseniz uyku sorununuzun kalmadığını göreceksiniz.

Yoğurt bir koruma özelliği de taşır. Zararlı bakteriyelere karşı etkilidir. Radyasyon ve zararlı ışınlara karşı yoğurt tüketmek önemlidir. Bağırsaktaki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Yoğurt bünyeyi kuvvetlendirir. Sinir sisteminin düzenli çalışmasına katkısı var. B12 vitamini eksikliği olan kişilerin yoğurdu çok tüketmeleri öneriliyor.

Görüldüğü gibi yoğurt deyip geçmeyin bir sürü yararı olan bu inanılmaz besin neredeyse hayatımızın büyük bir çoğunluğunu kaplamaktadır. Düzenli yoğurt tüketmek sağlık ve cildimiz için gerekli hale gelmiş durumda. Sağlıklı ve dengeli kilo vermek için mutlaka diyetisyen kontrolünde bir beslenme programı uygulanmalıdır.

 

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Diyet Listeleri
isveç diyeti
Katı Kurallarıyla İsveç Diyeti Listesi

Öncelikle Amerikan Kalp vakfının kalp hastalarına önermediği bu diyetin özelliklerinden bahsedelim. Bu dünyaca ünlü diyetin zayıflamak isteyenlere çokça şey sunduğunu...

Kapat