Yeşil Elmanın Faydaları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
4,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Yeşil Elmanın Faydaları
16 Ağustos 2018 140 defa okundu 0 yorum

Halk dilinde “ekşi elma” olarak da bilinen yeşil elmanın vücut için birçok faydası vardır.

Yüksek oran da antioksidan içeren yeşil elmayı gün içinde istediğiniz zaman rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hem metabolizma hem de sağlık için ihtiyaç olan lif elmada bulunduğundan ve vitaminler daha çok kabuğun altında olduğundan, elmayı kabuğuyla tüketmeye dikkat etmek gerekir.

Yeşil elma kalorisinin düşüklüğü ve ekstra faydaları nedeniyle daha sık tüketilebilir. İşte yeşil elmanın faydaları:

Yeşil Elmanın Faydaları Nelerdir ?

İstenmeyen Kilolardan Kurtulmaya Yardımcıdır

Sağlıklı bir diyet listesine sahipseniz eğer, bunun yanında düzenli olarak tüketeceğiniz yeşil elma ile kilo vermeniz kaçınılmaz olacaktır.

Her gün aç karnına bir adet elma yemek, kilo vermeye oldukça faydalıdır. İçerisin de bol lif bulunan yeşil elmayı, tok tutma özelliğinden dolayı kahvaltıdan önce aç karnına yemek metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır. Metabolizma için önemli olan lifi, elmadan alabilmek için elmayı kabuğuyla birlikte yemek gerekir. Oldukça düşük kaloriye sahip olan yeşil elma, aynı zaman da metabolizmayı da harekete geçirip daha fazla kalori yakmayı sağlar.

Kan Şekerini Düzenlenmesi için Yeşil Elma !

Yeşil elma, özellikle aç karnına yenildiği takdirde bağırsaktaki şekerin emilimini geciktirecektir. Bu durum gün boyu etkisini gösterecek ve böylece kan şekerini düzenleyecektir. Sabahları aç karnına yeşil elma yenildiği zaman etkisi gün boyu hissedilecek ve şeker tüketme isteği de azalacaktır.

Diş Bakımına Yardımcıdır

Diş eti kanamalarının azalmasına, kabuğuyla yenilen elma oldukça yardımcı olacaktır. Elmanın kabuğunda bulunan uyarıcıdan dolayı tükürük üretimi artacak ve diş sağlığı için oldukça faydalı olacaktır. Artan tükürük üretimi nedeniyle ağız kokusu da önlenecektir.

Bol Miktarda Mineral İsteyenler Yeşil Elma Tercih Etmelidir

En önemli mineral olan demir bakımından zengin olan elmada; bakır, çinko, manganez ve potasyum gibi önemli mineraller de bulunmaktadır. Elma kan da bulunan oksijen seviyesini arttırarak anemiyi kontrol eder.

Sindirim Sistemini Düzenler

Aç karnına yenilen elma, metabolizmayı çalıştırıp, sindirim sistemini düzenlemeye yardım ediyor. Düzenli olarak yeşil elma tüketildiğinde kabızlık minimum seviyeye inebilmektedir.

Cildi Daha Genç Gösterir

Antioksidanlar, erken yaşlanmanın önünde bir engeldir. Elma da bulunan antioksidanlar, hücrenin yenilenmesini sağlar. Yenilenen hücre ise cildin daha genç ve daha parlak görünmesini sağlar. Elma da bulunan su, cildi nemli tutar ve arındırıp daha parlak görünmesini sağlar. Yeşil elma, cildin dengesini kuran kalojen ve elastin maddelerini harekete geçirir.

Kalp Atışlarını Düzenlemenin Yolu Yeşil Elma Tüketmekten Geçiyor

Kalp atışının düzenli olabilmesi için yeterli oranda potasyum tüketilmelidir. Yeşil elma ise potasyum açısından zengin olduğundan, günlük ihtiyaç duyulan potasyumun önemli oranı yeşil elma yiyerek karşılanabilir.

Bağışıklık Sistemini Düzenler

Bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklara karşı mücadele eder. Kemikleri güçlendirir ve enerji verir. Özellikle diyet ve spor yapanlar mutlaka yeşil elma tüketmelidir.

Yeşil Elma Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Paketlenen elma almak yerine, elinizle test ederek tek tek almayı tercih etmelisiniz. Sert, sağlam ve parlak olanlar alınmalı. Kabuğu buruşmuş ve matlaşmış olanlar alınmamalı. Soğuk ortamda yani buzdolabında rahatlıkla saklanabilir.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
kilo verme
Mide Küçültme Ameliyatı ile Kilo Verme

Mide küçültme ameliyatı yani gastrik bypass ve diğer kilo kaybı ameliyatları, ne kadar yiyebileceğinizi veya besinlerin emilimini azaltarak veya her...

Kapat