Kilo Verme Sürecinde En Büyük Destekçiniz olan Yağ Yakan Besinler

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kilo Verme Sürecinde En Büyük Destekçiniz olan Yağ Yakan Besinler
23 Kasım 2017 365 defa okundu 0 yorum

Kilo vererek sağlıklı bir bedene kavuşabilmek adına gün boyu tükettiğiniz gıdaların kalorilerinin boyunuz ile orantılı olması gerekmektedir.

Fiziksel özelliklerinizin kaldıramayacağı kiloya eriştiğiniz an sağlığınız için tehlike çanları çalmaya başlamıştır diyebiliriz. Sizlerde sağlıklı bir sürdürebilmek adına kilo kontrollerinizi sağlamalı ve bu doğrultuda göstermiş olduğunuz çaba ile ömrünüzün kalan kısmını daha enerjik ve daha verimli geçirebilirsiniz.

Doğanın bizlere sunmuş olduğu müthiş güzelliklerin faydaları saymak ile bitmemektedir. Sizlerde bu mucizelerden faydalanarak kendi doktorunuz olabilirsiniz. En azından doğanın sunduğu fırsatları elinizin tersi ile itmeden işe başlayabilirsiniz.

Az sonra bahsedeceğimiz alternatifler hızlı kilo verme eğiliminde olan insanları pek mutlu etmeyebilir. Bunun yanında yavaş ama daha sağlıklı verilen kiloların vücudunuza tekrar dönmeyeceğinin bilincinde olarak sizlerde bu adımları uygulayabilirsiniz. O halde not defterinizde yer açınız. Gelsin İnce bellerin sırları.

Yağ Yakan Yiyecekler Nelerdir?

Yağ yakan yiyecekler olarak adlandırılan bazı besin grupları ve tabi spor ile desteklendiği takdirde gayet kalıcı sonuçlara vesile olmaktadır. Sayacağımız bu besinler metabolizmanızın hızlanması konusunda 100 yahut 200 kalorilik avantaj sağlamaktadır. Şimdi ise gelelim bu besinlere.

Alev Alev Cezb Eden Kırmızı Biber

Arnavut biberi olarak ta biliniyor olan kırmızı acı biberler metabolizmayı hızlandıran bir bileşeni bünyesinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra kalp atışlarını hızlandırırken damarlarda ki kötü yağın temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Kan Akışına Birebir Zencefil

Kan damarlarının genişlemesini önleyen zencefil bir yandan kan akışını artırırken diğer yandan da metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır.

Kalsiyum Denince Akla Hemen Onun Adı Gelir: Süt

Kalsiyum bakımından son derece zengin olan süt metabolizmayı tetiklemektedir. Günlük olarak tüketilmesi gereken kalsiyum miktarı ise 1200 ile 1300 mg. Arasında değişiklik göstermektedir.

En Sağlıklı Yağ: Zeytinyağı

Yağın yakılmasına ve atılmasına yardımcı olan zeytinyağı kandaki kötü kolesterol seviyesinin düşmesini sağlamaktadır.

Kışın Vazgeçilmez Meyvelerinden Portakal ile Greyfurt

Portakal ile greyfurt ve limon C vitamini bakımından son derece zengin bir meyvedir. Bu meyveler ile sebzeler yağın daha kolay çözülmesini sağlamaktadır. Hızlıca çözülen yağlar yine bu meyveler yardımı ile vücuttan kolaylık ile atılmaktadır.

Diyet Sürecinde En Büyük Destekçiniz: Yeşil Çay

Yeşil çay içerisinde EGCG bileşeni yer almaktadır. Bu bileşen sinir sisteminin ve beynin daha çok çalışmasını sağlamakta ve dinlenir halde yakılan kalorinin artmasını sağlamaktadır.

Diyet Tabaklarının Olmazsa Olmazı: Yumurta

B12 bakımından oldukça zengin olan yumurta yağın çözülmesini sağlarken aynı zamanda metabolizma hızını da artırmaktadır.

Denizden Çıkan En Asil Lezzet: Somon

Somon ve omega 3 içeren diğer balıklar vücutta kalori yakılmasından sorumlu olan leptin hormonunun seviyesini yükseltmektedir.

Lif Bakımından En Değerli Besin: Yulaf

İçinde barındırdığı lif bakımından diğer zengin yiyecekler ve yulaf kan şekerinin belirli bir düzeyde kalmasını sağlamaktadır. Şeker düşmesi nedeni ile öğünler arasında yaşanabilecek aşırı açlık hissini de engellemektedir.

Hafıza Güçlendirmeye Birebir Ceviz:

Ceviz iyi bir omega 3 kaynağı olmaktadır. Öğünler arasında tüketmiş olduğunuz 2-3 adet ceviz yemek diyetinize katkıda bulunur. Sizlerde sağlıklı kilo vermek isterseniz hekim kontrolünde uygulamış olduğunuz diyet ile birlikte yağ yakan yiyecekleri tüketebilir ve bunu spor ile destekleyebilirsiniz. Sevdikleriniz ile güzel bir ömür sürdürebilmek için sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini unutmadan geçireceğiniz güzel günler dileriz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
Hizli Kilo Vermenin Pratik Yollari
Hızlı Kilo Vermenin Pratik Yolları

Fazla kilolar birçok kişinin en büyük sorunlarından biri olmuştur. Bu problemden kurtulmak için çeşitli diyet listeleri uygulanmıştır. Birçok kişinin önerisine...

Kapat