Yağ Lekesi Çıkarmanın Kolay Yolları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Yağ Lekesi Çıkarmanın Kolay Yolları
7 Mayıs 2017 644 defa okundu 0 yorum

Yaşamak için beslenmek gerekir ve yemeklerin hemen hepsi yağ içermektedir. Yağ lekeleri ile her ortamda karşılaşabilirsiniz. En çok da mutfakta iş yapılırken meydana gelen lekelerdendir. Bir bakarsınız ki masa örtüsüne, halıya, üzerinizdeki önlüğe veya koltuğun üzerine sıçrayıvermiştir. Çalışan biriyseniz bir öğle molasında iken tostunuzu ya da hamburgerinizi, bir lokantada köftenizi, pide ya da dönerinizi, salatanızı yerken hiç farkında olmadan bir damla yağ pantolon, gömlek ya da kravatınıza dökülüverir.

Neyse ki kurtarıcı bazı önlemler geçici de olsa işe yarayacak, hatta daha sonra temizlenmesini de kolaylaştıracaktır. Yukarıda sözünü ettiğimiz durumlarla karşılaşırsanız ilk yapmanız gereken şey yağın emilmesini sağlamak, bu amaçla kâğıt mendil, havlu, pamuk ya da temiz bir bez ile üzerine bastırmaktır. Bu işlemden sonra üzerine biraz tuz serpildiğini de çoğu kişi duymuş veya uygulamıştır.

Bu kadar sık karşılaşılıyorsa yağ lekesini çıkartmanın kolay yolu nedir, bilmeniz gerekecektir. Yıkanması mümkün bir kumaştan ılık su ve sabunla yıkamak yoluyla yağ lekesini çıkarmak kolay olacaktır. Bir giysiye dökülen yağ damlasına erken müdahale edilmeli, önce tamponlanarak alınmalı sonra üzerine bulaşık deterjanı damlatarak biraz ovulmalı ve çamaşır makinesine atılmalıdır.

Koltuk döşemesi veya halı üzerinde yağ lekesi varsa peçete ya da havlu ile fazla yağ emdirilerek uzaklaştırılmalı, daha sonra deterjanlı suyla silinmelidir. Makalemizin faydalı olması dileğiyle

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
pancar faydaları
Tansiyon için Pancar Suyu Nasıl Hazırlanır ?

Birçok bireyler tarafından en fazla merak edilen ve hakkında bilgiler alınmak istenen konulardan biri de tansiyon rahatsızlığı için pancar suyunun...

Kapat