Vejetaryanlar için Mantar Diyeti

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Vejetaryanlar için Mantar Diyeti
16 Mart 2017 582 defa okundu 0 yorum

Pek çok kişi hayvansal gıdalar tüketemediğinden dolayı genellikle sebze ağırlıklı beslenmektedir. Fakat her ne kadar sebze tüketilmiş de olsa bazı durumlarda vejetaryen kişilerde de kilo alımları söz konusu olabilmektedir. Vejetaryenler hayvansal gıdaları tüketemediklerinden dolayı etten alacakları proteinlerde eksiklik görülebilmektedir. Bu nedenle vejetaryenlerin et yiyemeseler de et kadar faydalı yiyecekleri tüketmeleri gerekmektedir.

Et kadar faydalı yiyeceklerden biri de mantardır Mantarda aynı zamanda bol miktarda D vitamini de bulunmaktadır. Mantar tüketilirken de elbette sağlık açısından uygun olarak tüketilmeye dikkat edilmelidir. Mantar ile zayıflamak isteyen kişilerin öncelikle tuz kullanımından kaçınmaları gerekmektedir.

Mantar ve sebzeler en sağlıklı şekilde tüketilmek isteniyor ise bu yiyeceklerin buharda pişirilmesi en doğru yöntemdir. Kimileri için buharda pişirme sebzeleri ve mantarları çiğ bırakacağı nedeni ile tercih edilmese de aslında en sağlıklı yöntemlerden biridir buharda haşlama

Buharda haşlama ile sebzeler vitaminlerini suya bırakmayacağından dolayı vitamin değerleri korunacaktır. Dilerseniz mantarları suda haşlanmış olarak da tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra genellikle mantarlar fırında da pişirilmektedir. Mantarlarınızı haşladıktan sonra fırın tepsisi içerisine alın. Daha sonra üzerine baharatlar ekleyerek 180 derece ısıtılmış fırında 15 dakika kadar pişirin. Dilerseniz üzerine kaşar peyniri de ekleyebilirsiniz. Mantarları yağsız kullandığınız sürece mantar diyetleri ile zayıflamanız mümkündür.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Diyet Yemekleri, Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
Zayıflama Çayları ve Hapları
Zayıflama Çayları ve Hapları Hakkında Bilgiler

Üşengeçliği benimsemiş, hareket etmeye gözü kesmeyen ama kolay yoldan zayıflamak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu aktarlarda ve seyyar satıcılardan temin edilen...

Kapat