Uyurken Kilo Vermek İçin Pratik Öneriler

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Uyurken Kilo Vermek İçin Pratik Öneriler
8 Mart 2017 622 defa okundu 1 yorum

Günümüzün sorunlarından biri obezite ve fazla kilolar. İnsanlar hep kolayca kilo vermenin yollarını arıyorlar. Uyurken kilo vermek de bunlardan biridir. Uyurken kilo vermek mümkün fakat bazı uygulamaları hayatımızda yer etmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra spor yapmayı ve sağlıklı beslenme alışkanlığınıza devam etmeniz büyük önem arz etmektedir. Peki uykuda zayıflamak için ne gibi şeyler yapmalıyız? Uykuda kilo vermek için nelere dikkat etmeliyiz?

Akşam Yemeği: Akşam yemeğinde az tuzlu besinler tüketmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Yemekte sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek sizin için güzel bir seçim olacaktır. Aynı zamanda öğle yemeğini salata gibi hafif yiyeceklerle geçirmek sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Odanın Işığı: Uykuda kilo vermek için uyuduğunuz odanın tamamen karanlık olmasın dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü insan vücudu tamamen karanlık bir ortamda melatonin hormonu salgılayarak kilo vermemize yardımcı olacaktır.

Egzersiz Yapmak: Uyumadan öce yapılan egzersizler uyku kaçırmanın aksine uyku düzenini olumlu yönde etkilemektedir. Terlemek size kilo kaybettirecektir.

Oda Sıcaklığı: Serin bir odada uyuyun. Oda sıcaklığının 14 veya 18 derece olduğu sıcaklıkta uyumak idealdir. Serin odada uyumak metabolizmamızı hızlandırarak kilo vermemizi kolaylaştıracaktır.

Uyku: Uyku insanların temel gereksinimlerinden biridir. Ortalama 7 veya 8 saat uyumamız gerekmektedir. Hergün aynı saatte kalkmak da kilo vermemizde etkili olacaktır.

Su: Uzmanlar yatmadan 1 saat önce su içmemizi öneriyorlar. Bu metabolizmamızı harekete geçirecektir.

Yorumlar
Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
sağlıklı kilo verme
Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalıyız ?

Kilo hayatımızda her şeyi olumsuz yönde etkiler. Kilo nedeniyle nefes alış-verişlerimizde sorunlar ortaya çıkabilmekte, hareket güçlüğü çekmekte ve birçok sosyal...

Kapat