Süt Ürünleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Süt Ürünleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir ?
9 Şubat 2017 543 defa okundu 1 yorum

Size bugün hayvansal ürünlerden olan Süt ve Süt ürünlerinin nasıl muhafaza edilmeleri gerektiğinden bahsedeceğim. Mutlaka evimize haftalık olarak alış-veriş yapıyoruz. Bu yüzden süt ürünlerini marketten çıkarken alırsak bozulma oranı azalacaktır. Çünkü dolaptan çıkan her ürün dışarı da kaldığı müddetçe bakteri oluşturacaktır. Satın aldıktan sonra da mutlaka ilk önce dolaba bu ürünler yerleştirilmelidir. Ürünler mutlaka +4 ile +6 derece arasında muhafaza edilmelidir. Bu nedenle ürünler dolabın kapağında ve rafların kapağa yakın kısmında muhafaza edilmemelidir. Ayrıca tüketilirken porsiyonlara ayırırsanız, tekrar buzdolabına koymak ile uğraşmazsınız ve de bozulmasına engel olursunuz.

Beyaz peynir nasıl saklanmalı:

  • Genellikle buzdolabında tuzlu su içinde ve hava almayacak bir kap içinde saklanmalıdır. Zaten satın alırken salamura şeklinde satılır ve içinde bulunan su ile saklanması gerekmektedir.

Kaşar peyniri nasıl saklanmalı ?

  • Kaşar peyniri hava ile temas etmemelidir. Bu sebepten dolayı streçle sarılmalı veya hava geçirmeyen kaplarda saklanmalıdır. Eğer kaşarın bir kısmı sertleşmiş ise tereyağı ile ovup eski hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer peynir türleri nasıl saklanmalı ?

  • Genellikle saklamanın altın kuralı hava ile temasını önlemektir. Bu yüzden aldığınız ürün poşet içinde ise mutlaka ağzını sıkıca bağlayıp saklamanız gerekir. Veya havası alınabilen kaplarda saklanmalıdır.

Yoğurt nasıl saklanmalı:

  • Yoğurtta içinde yüksek miktarda su barındırır. Uzun süre bekletilmemelidir ve buzdolabında muhafaza edilmelidir. Mutlaka yoğurdu yerken üzerinden yemeyi tercih ederseniz bozulma ve kuruma oranı azalacaktır.
Yorumlar
  • Süper bir tarif ben geçen gün bu tarifi denedim ailem tarafından gerçekten çok beğeni aldı. Yaparken bu kadar beğenileceğini beklemiyordum tarif için sağolun.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
sebzeleri yemeğe hazırlama
Sebzeleri Yemeğe Hazırlamanın İpuçları

Neredeyse her öğünümüzde bulunan sebzelerin sofralarımıza gelme aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Sebzelerin saklanması, yıkanması, ayıklanması, dilimlenmesi, pişirilmesi...

Kapat