Severek Yemediğimiz Zencefil Aslında Her Derde Deva

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Severek Yemediğimiz Zencefil Aslında Her Derde Deva
9 Mart 2018 256 defa okundu 0 yorum

Toprağın altına düğüm düğüm yetişen ve sarımsı görüntüsü ile hoş bir görüntüye sahip olan bu bitki ülkemiz tarafından çok tercih edilmez. Keskin kokusundan dolayı birçok insan bu bitkiye karşı önyargılıdır. Zencefil ülkemiz ilklime uygun bir bitki olmadığı için yurtdışından ülkemizde gelir. Arabistan, Çin, Hindistan ve Asya ülkelerinde üretilen ve tüketilen bir bitkidir. Birçok derde deva olan bu bitki özellikle Çin ve Hindistan’da baharat çeşidi olarak kullanılır. Hazımsızlık, mide rahatsızlıkları, eklem iltihapları, ishal ve kusmalarda oldukça faydalıdır. Özellikle ülkemizde soğuk algınlığı geçiren kişiler bal ve zencefil kürünü yoğun olarak kullanmaktadır.

zencefil-deva-1

Soğuk Algınlığı İçin Zencefil Olmazsa Olmazın Olmalı

Sonbahar ve kış aylarında evinizden eksik etmeyeceğiniz yiyeceklerden biriside zencefildir. Zencefilin faydaları saymakla bitmez. Özellikle soğuk algınlığını kısa sürede ortadan kaldıran bir yiyecektir. Bal ve zencefil karışımını yaparak sabah aç karnına tükettiğiniz zaman vücudunuzda biriken virüsler kısa sürede kaybolacaktır. Soğuk algınlığına bağlı öksürüğe de faydası olan bir yiyecektir. Soğuk algınlığınız olduğu zaman direk doktora gitmek yerine zencefil ve bal karışımını denemeniz daha iyi olacaktır. Doğal yollardan hastalığınızı yenmek direncinizi de arttıracaktır. Zencefil ve balın yanında mutlaka yeme düzeninizi de ihmal etmemelisiniz.

Kanser Hastaların Favorisi; Ballı Zencefil

Dünya çapında tercih edilen zencefil özellikle son dönemlerde artan kanser hastalığı için de tercih edilmektedir. Yapılan araştırmada zencefil özünün kanser hücrelerini %57 derecede azalttığı gözlenmiştir. Ne kadar kanser hastalığı için ilaçlar kullanılsa da kanser hastalığını doğal yöntemler ile tedavi etmek daha iyidir. Birçok ilaç kanser hücrelerini azaltmak yerine daha da arttırıp hastanın yaşam kalitesini düşürmektedir. Doğal yöntemler hastanın daha dirençli ve motive olmasını sağlamaktadır. Ballı zencefil yöntemini deneyen birçok hasta kemoterapi almaktan kurtulup sağlıklarına kavuşmuştur. Nasıl hazırlanacağına gelirse de;

Malzemeler

2 büyük parça zencefil

500 gr organik bal

Hazırlanışı

Zencefil kökünü rendeledikten sonra bir kaba koyup üzerine balı dökün. İyice karıştırdıktan sonra muhafaza edebileceğiniz bir kaba koyup günde 2,3 kaşık kullanın. Kaşığınızın plastik ya da tahta olmasına özen gösterin.

zencefil-deva-2

Kolay ve Pratik Zayıflama Kürü

Kilo sorunu yaşayan her kişinin en büyük sorunu nasıl kilo vereceği ile alakalıdır. Zencefil ve zerdaçal zayıflamak isteyen bayanların mutlaka denemesi gereken bir kürdür. Altın yoğurt iksiri olarak da geçen bu karışım zayıflamanızı hızlandırmaktadır. Diyetinize ek olarak da bu karışımı yapmanız hızlı kilo vermeniz açısından sizi motive edecektir. Yoğurt protein kaynağıdır. Zencefil ve zerdeçal ile birleştiği zaman ise hazmı kolaylaştırıp hızlıca kilo vermenizi sağlar. Zerdeçal vücuttaki ödemi kolaylıkla atabileceğiniz bir yiyecektir. Dolayısıyla üçünü karıştırıp yemeklerden yarım saat önce yemeniz oldukça faydalıdır. Haftada üç gün bir ay boyunca yaptıktan sonra bir ay verip ardından bir daha yapabilirsiniz.

zencefil-deva-3

Zencefilli Su Kendinizi İyi Hissetmenize Yardımcı Olur

Sindirim sisteminizi düzene sokup hayata daha motive olmanızı sağlayan bir tariftir. Toz veya yaş fark etmeksizin zencefili akşamdan suda bekletip içmeniz günlük yaşantınıza ne kadar olumlu olduğunu görebilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlendirip hasta olmanızı önler. Kan şekerinizi dengelediği için özellikle diyabet hastalarının mutlaka kullanması gereken bir tariftir. B3,B6, fosfor, kalsiyum ve fosfor minerallerini içerdiği için kanın vücuttaki dolaşımına yardımcı olur. Hafızayı güçlendirdiği gibi konsantre sorunu yaşayanlar için de idealdir.

Ülkemizde pek tüketilmese de ciddi faydaları olan zencefil her evde mutlaka olması gereken bir yiyecektir. Doğal tedavi yöntemlerinin olmazsa olmazıdır.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
6 pratik tarif
Zaman Sorunu Yaşayanlara Özel 6 Pratik Tarif (Hem de Diyet)

Ev hanımlarının birçoğunun bütün gün işte çalışıp eve geldikten sonra yemek yapmak istemediklerini ancak kendilerinin ve ailelerinin aç kalmamaları için...

Kapat