Şeker Hastalığına Mahlepli Süper Kür Tarifi

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Şeker Hastalığına Mahlepli Süper Kür Tarifi
2 Ocak 2018 366 defa okundu 0 yorum

Şeker hastalığı 3 şekilde kendini gösteren hastalıkların başında gelir. Tip 1, Tip 2, gebelik diyabeti olmak üzere 3 çeşittir. Bu türlerin arasında Tip 2 ülkemizde ve dünyada en sık rastlanılan çeşittir.

Tedavisi olan bu hastalık ile yaşam boyu yaşamak kader değildir. Bu hastalığın en büyük sorunlarından biri kilo problemidir. Fazla kilolarından kurtulan kişilerin bu hastalıktan kurtulma ihtimalide o kadar fazladır.

Dünya genelinde modern tıbba yardımcı olan alternatif tıp alanında şeker hastalığından kurtarıcı bazı yöntemler çoğu kişilerde büyük fayda göstermiştir. Bunlardan biride mahlep, çörek otu, üzüm çekirdeği ve tarçından yapılan kürdür.

Mahlep, Çörek Otu, Tarçın ve Üzüm Çekirdeği Kürü Nasıl Yapılır?

Bu karışım bir kaç ay düzenli kullanıldığında kişilerdeki şeker seviyesini en iyi ayarlara getirerek iştah seviyelerini düşürerek fazla kilolarından kurtulmalarını sağlamaktadırlar. Denenmiş olan bu kür bir çok kişide hastalığı tamamen ortadan kaldırmıştır.

Bu bitki karışımı nasıl yapılır? Öncelikle hepsinin öğütülmesi gerekir. Her bir bitkiden 50 gr miktarından olarak hepsi birbirine eşit olarak harmanlanmalıdır. Her yemekten önce aç karnına bir tatlı kaşığı yenilerek bir ay sonra kan şekerinin seviyesinin normallere indiği görülür.

corek-otu

Hatta kullanan kişiler arasında şeker ilacı kullanmayı bırakanlar bile mevcuttur. Hatta tip 1 olan kişilerde insilun bırakanlar bile mevcuttur.

Bu kür uygulandığında dikkat edilmesi gereken durumların başında öncelikle düzenli kullanıma özen gösterilmelidir. Bu dönem içinde yağlı yiyecekler, karbonhidrat ve kızartma tüketmemeye dikkat edilmelidir.

Sebze ağırlıklı beslenme bu kürün olumlu yanıt vermesinde oldukça önemli bir faktör olmaktadır.

İlaçlarınızı Hemen Bırakmayın

Bu kürü uygularken hemen ilaçları kesmek oldukça yanlış bir davranıştır. İlaçlarınız bu kür ile birlikte kan şekeri seviyenizi düzenleyecektir. Bu küre ilk başlarken dikkat edilmesi gereken ilk onbeş gün boyunca sıklıkla şeker ölçümü yapmaktır.

mahlep

Kan şekerinizde düşüş olduktan sonra doktorunuzdan ilaçlarınızı yeni dozajlarında vermesini istemelisiniz. Bu yöntem ile ilaçlarınız dan aşamalı olarak kurtulabilir ilaçsız bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

İlaçlarınız da düzenleme yaptıktan sonra mahlep, üzüm çekirdeği, tarçın ve çörek otu karışımına devam etmelisiniz.Kullanımında hiç bir yan etkileri bulunmayan bu kürü hastalıktan tamamen kurtulana kadar devam edebilirsiniz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
Muhteşem Bir Gıda olan Yumurtanın Faydaları Nelerdir?
Muhteşem Bir Gıda olan Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Yumurta yiyebileceğiniz en kaliteli protein kaynaklarından biridir. Bu muhteşem gıda uzun süre boyunca sağlıksızdır diyerek insanlar korkutuldu. Pek çok konuda...

Kapat