Salça Nasıl Saklanır ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Salça Nasıl Saklanır ?
12 Şubat 2017 630 defa okundu 0 yorum

Cam kavanozlarda satılan salçalar daha sağlıklıdır ve daha uzun süre muhafaza edilebilir. Neredeyse her yemekte kullanılan salça, bu nedenle mutfakta en sık tüketilen gıdaların başında gelmektedir. Salçalar genellikle teneke kutularda satılmaktadır. Eğer teneke kutulardaki salçalar satın alınırsa, eve gelindiğinde mutlaka cam kavanoza aktarılmalıdır. Salça nasıl muhafaza edilir, küflenmeden nasıl saklanır? Salça saklamanın bazı püf nokları bulunmaktadır. Kriterlere uyulduğu takdirde salçalar küflenmeden muhafaza edilebilir.

Cam Kavanozlar Salçayı Küfe Karşı Koruyor

Salça alındıktan sonra küflenmesini engellemek adına üzerine zeytinyağı eklenmelidir. Salçanın üzerine eklenen yağ, buzdolabında donacaktır. Böylece, salçanın hava alması ve dolayısıyla bozulması önlenecektir. Aynı yöntem ev yapımı salçalar için de uygulanabilir. Salça nasıl muhafaza edilir, küflenmeden nasıl saklanır? Salçaların küflenmeden muhafaza edilmesi için, ilk olarak küçük kutular ile alınması gerekmektedir. Teneke kutuda alınan salça, cam kutuya aktarılmayacaksa, o zaman teneke kutunun ağzı hava almayacak şekilde kapatılmalıdır. Hava almayan salça bozulmaz ancak hava alırsa kısa sürede küflenir.

Teneke kutularda alınan salçalar daha kısa zamanda küflendiği için, cam kavanozlarda satılan salçaların alınması daha mantıklıdır. İlla teneke kutu alınacaksa mümkün olduğu kadar küçük ebatlar tercih edilmelidir. Son zamanlar sıkça uygulanan bir başka yöntem ise salçayı dondurmaktır. Buz kalıplarına konulan salça dondurularak bozulmasının önüne tamamen geçilmiş oluyor. Salça kalıpları bu şekilde üç ay kadar saklanabiliyor.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
peynir saklama
Peynir Nasıl Muhafaza Edilir ?

Peynir, içerisinde; karbonhidrat, yağ, protein, kalsiyum, B 6 ve B 12 vitaminleri ile sodyum, çinko ve pantotenik asit bulunduran çok...

Kapat