Ruşeymli Yaz Kokteyli

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Ruşeymli Yaz Kokteyli
20 Mart 2017 633 defa okundu 0 yorum

Ruşeymli yaz kokteyli tarifi, rüşeym aynı zamanda buğdaydır. Buğdayın embriyo hali ve ana noktasıdır. Bol protein bulunur. Bebek gelişimine faydalı olur. Tohumun üremesini ve çimlenmesine yardımcı oluyor. Buğdayın faydalarının kat kat fazlasını bebeğinize verebilir. Bu nedenle çok faydalıdır. Yanında kiraz ve kayısının vitaminlerinin olması daha fazla gelişimine katkıda bulunur. Yaz aylarında, kullanışlı olan bu kokteyl oluyor. Daha çok 6. Aydan sonra kullanılması uygundur.

6. Aydan sonra tam tahıl besinler tüketmesi gerekir. Buğday glüten içeriyor. Bebekler, glütene karşı hassastırlar. Bu nedenle, herhangi bir sağlık problemi oluşmaması için 6. Aydan sonra 8. Ay ideal olmak üzere bebeğinize vermelisiniz. Bebeğinizin kas ve kemik gelişimine büyük katkısı vardır. Protein oranındaki yükseklik ile bebeğinizin boy uzamasında görev alır.

 • Kişi Sayısı:
  1 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  15 dakika
 • Pişirme Süresi:
  0 dakika

Ruşeymli Yaz Kokteyli Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • 3 tatlı kaşığı buğday rüşeymi(tam buğday rüşeymi)
 • 8 adet kiraz
 • 2 adet kayısı(alerji durumunda farklı bir meyve kullanabilirsiniz.)
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı yulaf unu( tam yulaf unu, karışım olmaması önemlidir.)

Nasıl Yapılır?

1. Organik olan kiraz ve kayısılarımızı yıkıyoruz. Güzelce yıkandıktan sonra cam veya plastik rendede rendelenir.

2. Kayısının bebeğinizi ishal edeceğini düşünüyorsanız başka bir meyve de kullanabilirsiniz.

3. Başka bir mama kabına alınan, rendelenmiş meyve püresinin içine 3 tatlı kaşığı buğday rüşeymi konulur. Yulaf ununun işlenmemiş taze olması önemlidir.

4. Tatlı kaşığı yulaf unu karışıma eklenir. Son olarak da çay kaşığı kadar zeytinyağı eklenir. Yulaf seçiminde, yulaflı karışımlar yerine tam yulaf unu kullanılmalıdır. İçerisinde glüten yoktur normal şartlarda, fakat glütenli besinler ile beraber bulunması durumunda glüten içeriği olabilir. Çöl yak rahatsızlığı olan bebeklerin kullanmaması daha güzeldir, risk bulunabilir.

5. Yulaf unu yerine yulaf kepeği de kullanabilirsiniz. Rüşeymi, tam yulaf ununu marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

6. Karışımı isterseniz yaz aylarında soğuk servis edebilirsiniz, isterseniz de ılık kıvamda kullanabilirsiniz. Kokteylinizi isterseniz lapa kıvamda iken su ile sıvılaştırabilirsiniz.

7. İçilecek duruma da getirebilirsiniz. Bebeğinize ve size oldukça faydalı olan bu besin değeri yüksek öğün yemeğiniz, size ve bebeğinize afiyet olsun.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Bebek Yemekleri, İçecek Çeşitleri
kabak yemeği
Zeytinyağlı Kabak

Zeytinyağlı kabak tarifi, kabak, çocuk ve bebek grubundaki yavrular için önemli bir besin değeri olan sebzedir. Kabağın içerisindeki vitaminler, bebeğin...

Kapat