Rokanın Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Rokanın Faydaları ve Zararları Nelerdir ?
30 Nisan 2017 680 defa okundu 1 yorum

Bilindiği üzere insan sağlığına yararlı yiyecekler genellikle yeşil renkte olmaktadır. En sevilen yeşillikler arasında olan roka, tek başına tüketildiği gibi salatalarımızın vazgeçilmez malzemeleri arasında yer almaktadır.

Roka, turpgiller ailesinin bir üyesi olarak bilinmektedir. Koyu yeşil yaprakları onu diğer yeşilliklerden ayırmaktadır. Roka’nın acımtırak bir tadı bulunmaktadır. Özellikle balığın yanında tüketilmesi gereken eşsiz bir sağlık kaynağıdır. Roka K ve P vitaminleri içermektedir.

Rokanın faydaları ve zararları nedir diye merak edenler için kısaca bilgi verelim. Roka iyi bir idrar söktürücü kaynaktır. Vücutta bulunan ödem ve şişliklerin giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Roka ayrıca dolaşım sistemine son derece faydalıdır. Vücuttaki pis kanın temizlenmesine yardımcı olur.

Vücudumuza rokanın faydaları ve zararları nelerdir, öğrenmek bilinçli tüketime neden olmaktadır. Çağımızda çok yaygın olmasa da roka sıtma ateşini düşürme özelliğine sahiptir. Vücutta bulunan eklem iltihaplarına karşı çok etkilidir.

Roka karaciğer ve dalak rahatsızlıklarında alternatif tıp olarak büyük başarı sağlamaktadır. Karaciğer rahatsızlıklarından en yaygın olan sarılığın giderilmesinde roka oldukça yararlı bir besindir. Karaciğerde oluşan ağrılara karşı birebir çözümdür.

İştahsızlık çeken kişilerde roka muhteşem bir iştah açıcı olarak kullanılmalıdır. Sindirim sistemindeki hazımsızlıklara karşıda roka oldukça yararlı bir besin olduğu bilinmektedir. Rokanın cinsel gücü arttırıcı bir fonksiyonu da bulunmaktadır. Ancak her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi roka aşırı tüketimde gaz şikayeti oluşturabilmektedir.

Yorumlar
  • Bu tarif gerçekten çok kolay ve lezzetli bir tarif. Hemen okuduktan sonra yaptım. Yedik ve çok beğendik. Böyle pratik tarifler paylaşmaya devam ederseniz çok sevinirim.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
rezene
Rezene Neye İyi Gelir ? Faydaları Nelerdir ?

Günümüzde birçok sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan bitki türlerinden biri de rezene bitkisidir. Ülkemizde de birçok hastalığın yardımcı tedavisi olarak kullanılabilen...

Kapat