Poşet Çay Nasıl Yapılır ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Poşet Çay Nasıl Yapılır ?
27 Nisan 2017 519 defa okundu 0 yorum

Dünyada en çok tüketilen içeceklerin başında çay gelmektedir. Son yıllarda poşet çaylar giderek artış göstermektedir. Poşet çaylar aromatik olarak zenginleştirilerek dünyanın her yerinde satışa sunulmaktadır.

Peki severek tüketilen poşet çay nasıl yapılır hiç düşündünüz mü?

Öncelikle özenle yapraklarından koparılan çaylar, üretilecek fabrikalara getirilir. Burada poşetlenmek üzere kullanılacak çay geniş bir havuz içerisine boşaltılır. Daha sonra çay, hoş koku ile harmanlanarak dev kazanlarda karıştırılır. İyice öğütülen çaylar poşetlenmek için hazır hale getirilir.

Poşet çay nasıl yapılır diye merak edenler için kısaca bilgi verelim. Çay poşetleri genellikle lif yoğunluğu yüksek olan malina keneviri üretilmektedir. Çay poşetlerinin, boyutu oldukça önemlidir. Poşetlerinin büyüklüğü çayın liflerde dışarıya çıkmasına neden olacaktır.

Poşet çayların firmalara göre poşet içlerine istenilen miktarda çay konulur. Daha sonra poşetler kapatılır. Poşetlenen çaylar ambalajlanarak alıcı kitlesine doğru yola çıkar. Çayın hayatımızda büyük bir yeri olduğundan ister kuru çay ister poşet çay sürekli olarak tüketilmektedir.Son yılarda poşet çaylar farklı içerikleri ile oldukça rağbet görmektedir.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
takır takır pilav
Pilav Kurumadan Tekrar Nasıl Isıtılır ?

İş yaşamı içerisinde artık kadının yeri kesinlikle yadsınamaz. Öyle ki artık pek çok işkolu içerisinde kadınla ryer almaktadır.Kadınların iş yaşamındaki...

Kapat