Pinata Pasta

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
3 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Pinata Pasta
10 Aralık 2016 830 defa okundu 0 yorum

Görüntüsü ve lezzetiyle bayanların yapmaktan asla vazgeçemeyeceği ve misafirlerinin beğenisine sunacağı Pinata Pasta tarifi sizleri büyüleyecek.

 • Kişi Sayısı:
  8 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  30 dakika
 • Pişirme Süresi:
  10 dakika

Pinata Pasta Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • 3 Kek Kalıbı
 • 400g Yağlı Krema
 • 1 kavanoz çilek reçeli
 • İstediğiniz şekerlemeler. (pastanın deliğinden sığacak kadar küçük olduğundan emin olun)
 • Süsleme için şekerleme

Nasıl Yapılır?

1. Kek kalıplarının tamamen soğutulduğundan emin olun, küçük bir dairesel cisim kullanarak keklerin ortasında düzgün bir daire çizin. Dairelerin, kek kalıplarının üçünde de aynı yerde olduğundan emin olun. Daha sonra kesilmiş kek kalıplarından birini ayırın. Eğer kak kalıplarının üzerinde hafif bir kubbe varsa, üstleri düz ve düz olacak şekilde kesin.

2. Kekleri eşit miktarda çilek reçeli ve yağlı krema ile döşeyerek işe başlayın. Bu yol yardımı ile her katı çok fazla abartmadan doldurun. Böylece dışarıya taşmaları engellemiş olursunuz. Ayrıca kek kalıbının her tarafına yaymak, üst üst koyarken kolaylık sağlayacaktır.

3. Kek kalıbını ters düz ederek, alt yüzünün üst tarafa geldiğinden emin olun ve her kek için bunu tekrarlayın. Ortalarına seçtiğiniz şekerlemelerden bol miktarda koyun. Şekerlemeler kek kalıbının üzerindeyken, kenara ayırdığınız diğer kek kalıbını da üzerine koyun. Düz uzun bir bıçak kullanarak kalan yağlı kreması ile keklerin etrafını iyice kaplayın. İlk yapacağınız bu işlemi ince yapmak en iyisi olacaktır çünkü sonrasında daha kalın bir kat daha çekebilirsiniz.

4. Kalan şekerlemeler ile tatlınızı süsleyebilirsiniz!

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pasta Çeşitleri
mozaik pasta nasıl yapılır
Mozaik Pasta

Basit, hızlı ama bir o kadar lezzetli olan Mozaik Pasta tarifi ile dilediğiniz an çikolata seven biri olarak özel bir pasta...

Kapat