Çocuklarınız için Sağlıklı Atıştırmalık: Patates Cipsi

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
3,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Çocuklarınız için Sağlıklı Atıştırmalık: Patates Cipsi
17 Kasım 2017 406 defa okundu 0 yorum

Zararlı gıdalara her daim yönelebilen çocuklarınız için evde kendi kendinize tarif hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Hazırlanan bu tarif ile birlikte çocuklarınızı hem sevinçten havalara uçurtacak hem de sağlıklı yağlar ile yapıldığından emin olacaksınız. Hem bitip tükenmek bilmeyen ve her evde olan malzemeler ile çocuklarınızın gönlünü çalabilmenin bu kadar kolay olabileceğini düşünmüş müydünüz? O halde kağıt ve kalemleriniz hazır ise gelsin mis gibi ev cipsi için gereken malzemeler.

 • Kişi Sayısı:
  1 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  5 dakika
 • Pişirme Süresi:
  5 dakika

Çocuklarınız için Sağlıklı Atıştırmalık: Patates Cipsi Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • 3 orta boy patates
 • Sıvıyağ
 • Tuz

Nasıl Yapılır?

1. Patatesler iyice yıkandıktan sonra bir soyacak veya bıçak yardımı ile soyulur. Soyulan patatesler yeniden yıkanmalı ve yuvarlak yuvarlak dilimlenmelidir. Bildiğiniz üzere patates içinde bol miktarda nişasta vardır ve bu nişastalardan arındırabilmek adına bir süre dilimlenen patatesleri suda bırakmanız gerekmektedir.

2. Tavaya kızgın yağ dökülerek kızması beklenmelidir. Kızartma işlemleri sırasında ya etraf batar yahut üzerinize yağ sıçrar. Bunun önüne geçebilmek için ise kızmaya başlamadan evvel tavanıza  biraz tuz atmanız gerekmektedir.

3. Kızma işlemi tamamlandıktan sonra ise dilimlenen patatesleri kızgın yağda pembeleşinceye kadar kızartmalısınız. Her iki taraf kızardıktan sonra tavadan alarak tabanına kağıt havlu koyduğunuz bir tabak içine bırakabilirsiniz. İşte çocuklarınız için hazırlamış olduğunuz sağlıklı atıştırmalıklar hazır. Afiyet ile tüketebilirsiniz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Aperatif Tarifler
Sarımsaklı İtalyan Dilimi
Fast Food Atıştırmalıklarınızı Sofranıza Taşıyoruz: Sarımsaklı İtalyan Dilimi

Hazır fast food restoranlarında severek tükettiğiniz sarımsaklı ekmelerin İtalyan usulünü evde yapmak ister misiniz? Çocuklarınıza ders çalışırken evde yaptığınız meyve...

Kapat