Oreo Truffle

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 oy verildi.
4,50 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Oreo Truffle
8 Ocak 2017 857 defa okundu 2 yorum

Son zamanların gözde kremalı bisküvisi olan Oreo ile yapılabilen tatlı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bizlerde sizleri bu durumdan geride bırakmamak için Oreo ile Truffle yapımını anlatacağız. Videolu tarifimizde tüm yapım aşamaları hızlı bir şekilde sizlere anlatılıyor. Daha detaylı anlatım için aşağı kısımdan tarifimizi okuyabilirsiniz.

 • Kişi Sayısı:
  6 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  40 dakika
 • Pişirme Süresi:
  0 dakika

Oreo Truffle Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • 220 gram Oreo bisküvisi
 • 100-120 gram Tam yağlı krem peynir
 • 200-250 gram eritilmiş Beyaz çikolata
 • Şekillendirme:
 • Kırmızı, beyaz ve siyah Royal icing
 • Kırmızı buz kalemi
 • Plastik çatal / şiş

Nasıl Yapılır?

1.

Oreo bisküvilerinizin sert kısımlarını bir rende veya mutfak robotunda ince bisküvi kırıntıları elde edilene kadar dövün.

Daha sonra bisküvi kırıntılarına krem peynir ilave edin ve karışım pürüzsüz olana kadar karıştırma işlemini sürdürün.

Karışımı kaşıkla az miktarda olacak şekilde avucunuza alın ve avuç içinizde yuvarlamaya başlayın. Karışım çok yumuşak veya sıcaksa, buzdolabında 5-10 dakika civarı bekleterek sertleşmesini sağlayabilirsiniz.

Avucunuzda yuvarladığınız karşımı, önceden fırın kâğıdı ile kapladığınız tepsiye yerleştirin ve biraz daha sertleşene kadar buzdolabında bekletin.

Çikolatanızı bir kez erittikten sonra bir kâseye koyun ve fırın kâğıdı ile kapladığınız tepsiye dökün.

Tatlınızın göz şeklini alması için, kırmızı ve siyah buzlanmış tasarımı 2 mm kalınlığa kadar daire haline getirin. Gözün dış çemberini oluşturmak amacıyla kırmızı buzlanmadan bir daire kesmek için buz tabakasının ucunu 2 cm genişliğine ayarlayın ve buzlanmış tasarımı kesin. Göz bebeği için siyah buzu 0,5cm genişliğine ayarladığınız buz tabakasına yerleştirin ve kesin.

Buz tasarımları tatlıya monte etmek için kısa bir süre önce ısıttığınız çikolatadan yararlanabilirsiniz. Hafif yoğun ve sıcak çikolatayı göz tasarımları için hazırladığınız buz tasarımların altına sürüp tatlınıza yapıştırın. Çikolata eridikten sonra buzlar tatlınıza tam olarak yapışacak ve tasarım tamamlanacaktır.

Göz halini alan tatlınızı biraz daha detaylandırmak için göz bebeği damarları çizimi de yapabilirsiniz. Bunun için kırmızı bir buz kalemiyle tatlınızın etrafında oluşturacağınız küçük ve ince çizgiler size bu konuda yardımcı olacaktır.

Servis yapmak için çatalınızla tatlıları tabaklara koyabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Yorumlar
 • Tüm uğraşlarıma rağmen bir türlü aynı görüntüyü yakalayamıyordum meğerse malzemelerden bir tanesini eklemeyi unutuyormuşum. Pes etmeden tekrar denediğim için mutluyum aynı görüntü ile ailemin en sevdiği tariflerden birini oldu.

 • Eskiden bu tarz internetten gördüğüm tarifleri hiç yapmazdım. Şimdi de öyle her sayfaya güvenmiyorum gerçi ama bunu ve bir kaç başka tarifte gördüm ilgimi çekti kaydettim.

 • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Çikolatalı Tatlı Tarifleri, Tatlı Çeşitleri - Tarifleri
kolay profiterol
Profiterol

Herkesin çok sevdiği bir tatlı olma niteliği taşıyan profiterol tatlımızı sizler için hazırladık. Yapımı çok pratik olan kolay profiterol tarifi...

Kapat