Nohut Suyunun İnanılmaz Faydaları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Nohut Suyunun İnanılmaz Faydaları
2 Ocak 2018 329 defa okundu 0 yorum

Nohut başlı başına sağlık kaynağı olmasına rağmen şimdi paylaşacağımız bu yazı oldukça şaşırtacaktır. Nohut suyununda bir çok soruna şifa olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımızdan sonra nohut suyunu atmaya kıyamayacaksınız! Nohut zaten tek başına cilt, kalp, uykusuzluk ve bir çok hastalığa iyi gelen bir kur baklagiller ailesinin üyesi sidir.

Kaynatma işlemi yada bir gece suda beklettikten sonra bir çok sebepten dolayı nohut suyunu atıyor olabilirsiniz fakat bizce artık bu şifa deposu suyu atmadan önce bir kere daha düşünün.

Nohut Suyunun Faydaları

nohut-fayda

Nohut suyu öncelikle cinsel gücü artırarak sperm sayısını çoğaltması ile ünlenmiştir. Çok hızlı bir şekilde yara iyileştirici ve aynı zamanda hücre yenileyici özellikleri bulunur. Bağışıklık sistemi için bulunmaz bir arkadaştır.

Romatizmal ağrılara oldukça iyi gelir bel ve kaslarda olan ağrılarda tedavi edici özelliği bulunur.

Kullanıcılardan gelen bir özelliği ise ağız içi yaralarında gargara şeklinde kullanılması bu yaraların kısa sürede iyileşmesini hızlandırdığı şeklindedir.

  • Akciğer sağlığı açsından oldukça önemlidir
  • Diş ağrılarını hafifletir ve diş eti hastalıklarında etkilidir
  • Vücutta çıkan yaralara iyi gelir
  • Nohut suyu ödem söktürücüdür
  • Karaciğer ve dalak tıkanması yaşayan hastaların yemek aralarında nohut suyu içmesi tavsiye edilir
  • Bağırsakları yumuşatır
  • Kilo verdirici etkiye sahiptir

Nohut suyunun mucizevi etkilerinden yararlanmak için kaynatılmış veya bir gece önceden ıslatılan su atılmayarak bir çok hastalıkta mucizevi etkilerinden yararlanılmalıdır.

Nohut Suyu Nasıl Hazırlanır?

nohut

Nohut suyunun mucize etkilerinden yararlanmak için iki bardak sıcak su bir avuç nohut sizlere yeterli olacak bir miktardır. İlk başta sıcak suyu kaynatarak bir kavanoza bırakın içine nohutları ekleyerek kapağını kapatın ve sabaha kadar bekletin.

Sabah kavanozun kapağını açarak içebilir veya cildinize sürebilirsiniz. Nohut suyu kısa zamanda etkisini göstermeye başlayacaktır. Cilt için kullanımında pamuk yarımı ile cildinize sürerek otuz dakika sonra yıkanmanız yeterlidir.

Zayıflamak ve sağlıklı bir yaşam için bir hafta uygulayıp bir hafta ara verecek şekilde uygulanır.

İçeriğimiz deki bilgiler tedavi edici amaçlı olmayıp tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Kullanım için uzmandan yardım almalısınız.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
Şeker Hastalığına Mahlepli Süper Kür Tarifi
Şeker Hastalığına Mahlepli Süper Kür Tarifi

Şeker hastalığı 3 şekilde kendini gösteren hastalıkların başında gelir. Tip 1, Tip 2, gebelik diyabeti olmak üzere 3 çeşittir. Bu...

Kapat