Nazar Otu Nedir? Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
4,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Nazar Otu Nedir? Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
29 Aralık 2017 367 defa okundu 0 yorum

Nazar otunun geçmişi eskilere dayanmaktadır. Nenelerimiz  nazar otunun nazar iyi geldiğini söylerlerdi. Her gün birer tane evin içinde yakar kötü gözü evden uzaklaştırdığına inanılırdı. Nazarın yanı sıra bilimsel olarak da bir çok faydası vardır. Sindirim sorunu olanlar için sindirim sistemine iyi gelir.

Balgamınız varsa atmanıza yardımcı olur. Saç dökülmesini durdurur. Egzamaya iyi gelir.İdrar yolu problemlerine iyi gelir. Barsak parazitini öldürür. Kulunç, mide gibi hastalıklara iyi gelir. Uykusuzluk ve parkinson hastalığına faydalıdır.  Sakinleştirici etkisiyle antidepresana eşdeğerdir. Yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. Cinsellik arttırıcı güce sahiptir.

uzerlik-otu

Nazar otu Mayıs ve Ağustos arası yeşil ve beyaz çiçekler açan 50-55 cm boylarında bir step bitkisidir.Görüldüğü yerler daha sık mezarlıklardır.Sapları uzun ve tek bulunurlar.

Bu nedenle Hindistan da afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Asya, Afrika ve  Amerikanın sıcak iklimlerinde yetişir. Ülkemizde ise Orta Anadolu bölgesinde yetişir. Şimdi size nazar otunun nasıl kullanılacağını anlatacağım.

Nazar Otu Nasıl Kullanılmalı

nazar

Nazar otu tıbbi açıdan kullanılmaktadır. Tohumları kurutularak kullanılan nazar otu isteğe göre de balla karıştırılarak yenmektedir. Tıbbi amaçla kullanılan kısımları tohumlarıdır. Nazar otu kırmızı renk elde etmek içinde kullanılır. Aynı zaman da fazla tüketilmesi durumunda bulantı ve kusma da yapar. Bu tür otları bir doktor tavsiyesi olmadan tüketmeyiniz.

Nazar Otu İle Polen Alerjisine Harika Formül

Mevsim geçişlerinde yaşadığımız polen alerjilerine nazar otu ile önlememiz mümkün. Bu aylarda hapşırma, gözlerde kızarıklıklar görülür nazar otuyla bu durumları engelleyebiliriz.şimdi size bunu nasıl yapacağınızı aktaracağım.

Tarif

2 kaşık nazar otunu kaynamakta olan 1 litre suyumuza koyalım. Kaynamaya devam eden suyumuzun buharını üzerinde durarak soluyalım.  3 dakika soluduktan sonra altını kapatalım . bir peçete yardımıyla burun deliklerinin etrafına sürelim. Bu şekilde 20 gün devam ederseniz rahatlama olduğunu hissedeceksiniz.

Nazar Otunun Faydaları

nazar-otu-fayda

Şimdi size nazar otunun faydalarını maddeler halinde yazacağım. Nazar otunun hangi hastalıklara şifa olarak kullanıldığını bilmek daha rahat bir kullanım sağlar.

 • Nefes darlığına iyi gelir.
 • Kalp çarpıntınız var ise iyi gelir
 • Parkinson hastalığına iyi gelir
 • Afrodizyak etkisinden cinselliği attırır
 • Polen alerjilerine iyi gelir.
 • Balgamı söker,göğüsü rahatlatır
 • Parazit oluşumu engeller
 • Saçı siyah etme özelliği vardır
 • Zekayı açar
 • Adet söktürücü etkisi vardır
 • Epilepsi hastalığına iyi gelir

Yukarıda görüldüğü üzere bir çok hastalığa iyi gelen bir ot türlerindendir. Zaten uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. Eskiden hastalıklar ilaçlarla değil otlarla tedavi ediliyordu. Otlarım mucizevi oluşunu atalarımız keşfetmiş bizlere miras olarak bırakmışlardır.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri
Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri

Ofis ortamlarında sürekli oturarak yapılan iş yaşamı egzersiz ve hareket azlığı nedeni ile kilo alma, obezite, kanser, metobolik sendrom gibi...

Kapat