Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir ?
23 Nisan 2017 548 defa okundu 1 yorum

Günümüzde en fazla tüketilen çay türlerinden biri de kuşburnu çayıdır. Özellikle de Ege ve Karadeniz bölgelerinde çokca tüketilen kuşburnu çayı beraberinde taşıdığı birçok faydaları sayesinde birçok sağlık sorunlarının iyileşmesinde önemli bir role sahip olmaktadır.

Uzmanların da dikkat çektiği kuşburnu çayının eb belirgin özelliklerinden biri de soğuk algınlığı hastalıklarının hızla iyileşmesini sağlamak ve bununla birlikte ağızın hoş kokmasını sağlamasıdır. Bu nedenlerden dolayı uzmanlar özellikle soğuk hava şartlarının hakim olduğu kesimlerde siyah çay yerine kuşburnu çayının düzenli olarak tüketilmesi gerektiğinin altını önemle çizmektedirler. Peki bu harika içecek olan kuşburnu çayı daha çok nelere iyi gelmektedir?dilerseniz bu konu hakkında bilgi verelim.

Kuşburnu Çayı Daha Çok Nelere İyi Gelmektedir?

Kuşburnu çayının birçok sağlık sorunlarına iyi geldiği bilinmektedir. İşte kuşburnu çayının iyi geldiği başlıca rahatsızlıklar şunlardır.

  • Grip hastalığına çok iyi gelmektedir.
  • Nezle hastalığına çok iyi gelmektedir.
  • Romatizma hastalığına da çok iyi gelmektedir.
  • Hemoroid rahatsızlığına iyi gelmektedir.
  • Nefesin açılmasını sağlamaktadır.
  • Ağzın hoş kokmasını sağlamaktadır.
  • Enerji vericidir.

Kuşburnu çayının bizlere sağladığı başlıca faydaları bunlardır. Özellikle de bazı hastalıklara iyi gelmesi nedeniyle düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte kuşburnu çayının tüketilmesi konusunda da tüketilen şeker miktarına da dikkat edilmeli ve bir bardak kuşburnu çayına bir adet kesme şekerden fazlasının atılmaması gerekmektedir. Eğer siz de kuşburnu çayının faydalarından yararlanmak istiyorsanız siyah çay tüketmek yerine kuşburnu çayını düzenli olarak tüketiniz.

Yorumlar
  • Aa yeni tarif mi yüklenmiş? Nasıl daha erken görmedim. Bunu hemen yapmak istiyorum ya. Harika duruyor. Önceki tarifleri yeni bitirdim. Valla hepsi birbirinden güzel.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
kurtüzümü
Kurt Üzümü (Goji Berry) Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Kurt üzümü nam-ı diğer goji berry , Himalaya bölgelerinde yetişen bir bitkidir. Uzakdoğu'da '' mutluluk meyvesi'' adıyla da anılır. Çin'de...

Kapat