Kurban Etinden Sac Kavurma Tarifi

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kurban Etinden Sac Kavurma
30 Temmuz 2019 62 defa okundu 0 yorum

Kurban Bayramı geldi çattı. Bizlerin tekrar biraraya gelerek kaynaşmasına vesile olan bu güzel bayramın en sevilen yanı, ilk gün pişen etler ve etrafı saran o güzel koku olarak göze çarpıyor. Her ne kadar ilk gün pişireceğiniz et sert olsada herkes tarafından sevilerek yeniyor. Kurban etinden sac kavurma tarifi her erkeğin kurbanın ilk günü bilmesi veya bu yazımızla birlikte öğrenmesi gereken yemekler arasında yerini almayı başaracaktır.

Buraya ilk gün bile olsa eti yumuşak nasıl pişireceğinizi öğrenmek için geldiğinizi farkındayız. Aslında taze olan eti yumuşatmanın birkaç püf noktası bulunuyor. Normalinden çok daha yumuşak yemek istiyorsanız sizlere tavsiyemiz eti pişirirken içerisine bir miktar sirke katmak olacaktır. Çünkü sirke sinirlerin kaybolmasına ve etin kendini salarak daha yumuşak hale gelmesine sebep olacaktır. Bu bilgileri size ilettiğimize göre gerçek konumuza gelebiliriz.

Kurban etiyle sac kavurma lezzetini farklı olduğunu deneyenler çok iyi bilir. Bizlerde bu sene bayram yaklaşırken aklınızın bir köşesinde bulunması adına nefis sac kavurmayı nasıl yapabileceğiniz hakkında sizlere bilgiler sunmaya, yemek tarifleri bölümünde, çalıştık. Umarız tavsiyelerimiz doğrultusunda deneme şansı bularak nefis biz ziyafet çekmenize katkıda bulunmuş oluruz.

 • Kişi Sayısı:
  2 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  10 dakika
 • Pişirme Süresi:
  15 dakika

Kurban Etinden Sac Kavurma Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • Yarım kilo kuşbaşı et (Büyükbaşın en yumuşak yeri bonfiledir. Kuzu eti dana etine nazaran daha yumuşak olarak pişmekte olup biraz daha kokulu olacağından rahatsız edebilir. Seçimi size bırakıyor ve kurbanınıza göre seçim yapmanızı öneriyoruz)
 • 3 Tane Domates
 • 1,5 Kaşık Kuyruk Yağı ve Tereyağı
 • 6 Tane Tatlı Sivri Biber
 • 2 Çay Kaşığı Kırmızı Pul Biber
 • İsteğiniz Kadar Tuz

Nasıl Yapılır?

1. Eti kuşbaşı, biberleri ince ve domatesleri küp şeklinde doğrayıp, malzemeleri hazır hale getirin.

2. Isıtmış olduğunuz sac içerisine yağı ilave ettikten sonra kızmasını bekleyin. Sadece kuyruk yağı kullanabilir veya içerisine tereyağı katarak lezzet seviyesini yükseltebilirsiniz.

3. Kuyruk yağı eridikten sonra parçalar kaldığını göreceksiniz, bunları sac içerisinden alarak kuşbaşı olarak doğradığınız eti dahil edin.

4. Etler mühürlenince domatesleri ekleyin ve 4 dakika boyunca kavurarak üzerine pul biber ekleyin.

5. Son olarak biberleri saca dahil ederek 4 dakika daha pişirin. Etin tadına bakarak tuz ilavesi yapın ve ateşin altını kapatarak muhteşem kurban etinden sac kavurma nasıl yapılır herkes öğrensin diye sofraya götürün.

6. Şimdi ekmeğe banarak yeme zamanı gelmiştir, afiyet olsun.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Et Yemekleri, Yeni Pişen Yemek Tarifleri
kekiklim tavuk
Tavuk Dünyası: Kekiklim

Şube sayısı giderek artış göstermekte olan ve buna bağlı olarak müşteri sayısıda son zamanlarda hızla yükselen Tavuk Dünyası markasının sevilen...

Kapat