Koşu Bandı ile Zayıflama Yolları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Koşu Bandı ile Zayıflama Yolları
22 Mart 2017 639 defa okundu 0 yorum

Kilo problemi olanların ve vücudunu forma sokmak isteyenlerin en çok tercih ettiği aletlerin başında gelen koşu bantları doğru kullanıldığında çok iyi bir zayıflama aletidir. Koşu bandı kullanımında hızınıza, eğime ve süreye dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Her gün düzenli olarak koşu bandı ile koşu yaptığınızda bir müddet sonra vücudunuzdaki düzelme dikkatinizi mutlaka çekecektir. Zayıflamanın yanı sıra aynı zamanda günlük aktivitelerinizde de daha enerjik ve pozitif bir hava içerisine gireceksiniz.

Koşu bandını doğru kullanmak için öncelikle kilonuza göre bir program çıkarmanız gerekmektedir. Eğer aşırı kiloluysanız hızınızı oldukça düşük tutmanızda fayda olacaktır. Orta derece kilolu olanlar için en iyi koşu bandı çalışması önerisi hız olarak derecesi yaştan başlayarak ulaşabildiğiniz, sizi zorlamayan en hızlı noktaya kadar arttırmak ve sonrasında aynı derecelerde yavaşlayarak günlük antrenmanınızı tamamlamak olacaktır.

Koşu bandı ile zayıflama işleminde uyguladığınız programı en fazla 3 hafta kullandıktan sonra değiştirmenizde fayda olacaktır. Aynı programı uzun süre kullanmanız bir noktadan sonra vücudunuzun o antrenmana tepki vermesini yavaşlatacaktır.

Çalışma programınıza ekleyebileceğiniz bir başka yöntem ise yavaş başlayıp hızı bir anda arttırmak ve tekrar yavaşa düşmek. Bu işlemi birkaç kez uyguladığınızda vücudunuzun tepki vermesi daha hızlı olacaktır. Örnek olarak koşu bandı hız numarasına 6. Kademede başladıktan 3 dakika sonra 10. Kademeye geçmek ve 3 dakika sonra tekrar 6. Kademeye gelmek gibi bir uygulama yapabilirsiniz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
yaban mersini ile kilo verme
Yaban Mersini ile Zayıflama Diyeti

Kilo problemi çoğu kişinin ortak sorununu oluşturmaktadır. Kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler birçok  farklı diyet programlarını denemektedir. Kilo...

Kapat