Kokoreç Yemek İsteyenler İçin 10 Mekan Önerisi

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kokoreç Yemek İsteyenler İçin 10 Mekan Önerisi
28 Aralık 2017 358 defa okundu 0 yorum

Toplumun en güzel lezzetlerinden biri sokağa özgü  olan kokoreç aç olmasan da yeme hissi uyandırır. Bağırsaktan yapıldığını bildiğiniz için mideniz bulanabilir ama yedikten sonra müptelası olacağınız nefis bir yemektir. Özellikle aperatif olarak bilinir ve günün her öğününde yenilmez. Yani yenilirde insanlar tarafından tercih edilmez. Akşam vakitlerinde yenildiğinde çok daha lezzetli olduğu bilinmekte olan kokoreç, taze ekmek veya dürüm olarak yapılmaktadır.

Koyun ya da dananın ince ve kalın bağırsağından yapılan baharatları bol bir lezzettir. Otizm ve romatizma hastaları için önerilen bir yemektir. Fazla yağlı olduğu için ızgara üstünde yapılan kokoreç tavsiye edilir.

Kokoreç yiyelim de nerede olursa olsun demeyiniz. Temizliğe ve lezzete düşkün aşçıların bulunduğu mekanlarda yiyebilirsiniz. Sizler için kokoreç yiyebileceğiniz en nezih 10 mekanı anlatacağız.

Güneş Kokoreç

gunes-kokorec

Sağlıklı ve leziz kokoreç nerede yenilir? sorusuna nezih bir mekan Güneş Kokoreçte o tada varabilirsiniz. Aç olmasanız bile usanana kadar yiyebileceğiniz den eminim. Baharatı bol olan o kokoreç bu mekanda çok tüketilir.

Adres:İstanbul Mimar Sinan Mahallesi, Balaban Caddesi, No:33 Üsküdar

Kral Kokoreç

kral

Yıllardır değişmeyen lezzetli kokoreç Eminönü’nde keyfinizi yerinize getirecek bir mekandır. Kral kokoreç için açlık tokluk fark etmez iri kıyım da mevcut olduğu için dilediğiniz şekilde yiyebilirsiniz.

Adres: Hoybar Mahallesi, Büyük Postane Caddesi, No:26/1, Fatih

Şampiyon Kokoreç

sampiyon

 

Çok sevilen en meşhur yerlerden biridir. Beyoğlu Balık Pazarın da yer alan Şampiyon Kokoreç misafirlerini oldukça çok ağırlarlar. Midye tava lezzetiyle de ön plandadırlar.

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Sahne Sokak, No:3 Beyoğlu

Lider Kokoreç

lider-kokorec

Közde kokoreci denemediyseniz doğru adrestesiniz. Bu başarılarına elbette sevgisini katarak yaptıkları için uzun zamandır iş gören bir mekandır. Yanına midye tavayı da istemeyi unutmayın.

Adres: Zühtüpaşa, Bağdat Caddesi, Kızıltoprak/Kadıköy

Çengelköy Kokoreç

cengelkoy

Dillere dolanan oldukça başarılı Çengelköy Kokoreç tadına doyamadığın mekanlardan birisidir. Misafiriyle bol Çengelköy Kokoreç nasıl rahat ederseniz oturarak ve ya ayakta yiyebilirsiniz. Bence oturarak tadını çıkara çıkara yiyiniz.

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, No:12, Sarıyer

Uğurlu Kokoreç

ugurlu

Keyfinize göre olan mekan ister ekmek arası ister porsiyon nasıl isterseniz bu harika tada varabilirsiniz. Uğurlu Kokoreç farklı bir el yapımıyla yapıldığı için tadı damağınız da kalıp diğer mekanlardan farklı görebilirsiniz.

Adres: Maden Mahallesi, Nalbant Çeşme Caddesi, No:12 Sarıyer

Reks Büfe

reks

Kadıköylülerin çok sevip tavsiye ettiği bir mekandır. Sokak enerjisi ve çalışanları içinizi ısıtır. Kış aylarında bile dışarıda yemeyi tercih eden çok misafirleri vardır. Kokorecin tadı dışarıda oturarak da yemesi bir farklı olur.

Adres: Kadıköy Merkez Mahallesi, Kadife Sokak, No:1/1-A Kadıköy, İstanbul

Kokoretto

kokoretto

Mekanın adıyla birlikte insanı acıktıran Kokoretto fiyatıyla birlikte lezzeti insanı kendine çeker. Kömür ateşinde yapılan nefis kokoreç baharatlarıyla ön plandadır. Kadıköye ayağınız düşer ya da düşmez ama mutlaka düşsün bunu bir de siz tadın.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Serasker caddesi, No:69/A Kadıköy İstanbul

Özen Kokoreç

ozen

Lezzetli ve sağlıklı kokoreç bulamıyorum diyenler evet doğru adrestesiniz. Midye tava ve midye dolma yanına ne güzel gider değil mi? 2007 den beri nam salmış bu mekana sevdiklerinizi de davet etmeyi unutmayınız.

Adres: Mecidiye Mahallesi, Dereboyu Caddesi No:5 34347, Beşiktaş İstanbul

Kartal Kupa Cafe & Pub

kartal-kokorec

Diğer adıyla Kartal Kokoreç mezesi yanında nezih ve rahat bir mekandır. Sevdiklerinizle beraber gidip uzun uzun sohbet edebileceğiniz bu mekana zaman kaybetmeden gidebilirsiniz.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Mumcu Bakkal Sokak, No:7 Beşiktaş İstanbul

Türklerin severek tükettiği Kokoreçi yiyebileceğiniz en eşsiz mekanları sizler için bulduk. Yılbaşından önce mutlaka uğrayın ve  bu kemanların kokoreçlerinin tadına bakın.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
Çölyak Hastalığında Beslenme
Çölyak Hastalığında Beslenme

Çölyak hastalığında beslenme şekilleri ile hayatınızı daha fazla kolaylaştırabilirsiniz. Hastalıklarda beslenme konusu oldukça dikkate alınmalıdır. Sağlımızı tehlikeye atmadan sağlıklı ve...

Kapat