Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapabiliriz ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapabiliriz ?
6 Mart 2017 580 defa okundu 0 yorum

Günümüzde hemen hemen herkes kış aylarında kilo aldığı için şikâyet etmekte. Peki kış aylarında kilo almamızın nedeni nedir? Kilo almamak için neler yapmalıyız?

Kış aylarında kilo almamızın en büyük nedeni metabolizmamızın yavaşlamasıdır. Vücudumuz soğuğa karşı korunabilmek için vücuda yağ depolar. Bunun sonucunda ise metabolizmamız yavaşlar. Bu nedenle kış aylarında kilo almamak için yapmamız gereken şey metabolizmamızı hızlandırmaktır. Peki metabolizmamızı hızlandırmak için ne yapmamız gerekir?

Sabah Kahvaltısı: Vücudumuz için en önemli ve en gerekli öğündür. Sabah kahvaltısı ihmal edilmemeli dengeli ve doyurucu olmasına dikkat edilmelidir. Sabah kahvaltısını uyandıktan 1 saat içinde yapmamız metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği: Öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde çiğ sebze ağırlıklı hafif besinler tüketilmelidir. Öğün atlamamalı ve aç kalmamalıyız. Şekerli ve tuzlu hazır besinlerden uzak durmalı daha çok meyve ve sebze tüketmeliyiz. Yiyeceğimizde tuz ve şeker yerine kırmızı acı biber, tarçın, zencefil ve mate gibi baharatlar kullanmaya özen göstermeliyiz.

Su: Günde 8 veya 10 bardak su içmeliyiz. Su vücuttaki enerjinin yağ olarak depolanmasını engelleyecek ve metabolizmamızı hızlandıracaktır.

Yeşil Çay: Günde 1 fincan yeşil çay içmeliyiz. Yeşil çay içeriğindeki kafein ve bazı maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırır, kilo almamızı engeller.

Spor: Her gün spora belirli bir süre ayırmalıyız. Egzersiz yapmak metabolizmamızı harekete geçirecektir

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
kilo alamıyorum
Kilo Alamıyorum Diyenlere Tavsiyeler

İnsanların çoğu dış görünüşünü beğenmiyor. Bazıları kilo vermek adına çeşitli diyetler, sporlar, bitkisel ilaçlar kullanmaya çalışırken bazıları ise kilo alamamaktan...

Kapat