Kilolarınızdan Kurtulmak için Diyet Önerileri

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kilolarınızdan Kurtulmak için Diyet Önerileri
2 Aralık 2017 381 defa okundu 0 yorum

İncecik bir beden herkesin hayali iken öyle ya da böyle nedenlerden dolayı birçok insan kendini obezite içinde mücadele halinde bulmuştur. Bu kilolarından kurtulup yaza fit bir şekilde girmeyi kim istemez ki.

İsterseniz kış sürecinde hissettirmeden kilo verip montlarınızı çıkardığınızda incecil bir beden ile tüm sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Kış aylarında günlerin kısa olması ve havanın erken kararması daha az yemek yenilmesini sağlamaktadır. Bu neden ile de kışları kilo vermek diğer mevsimlere nazaran daha kolay olmaktadır. İşte sizlere kışın kilo vermenin püf noktalarından bahsedeceğim.

Diyet Sürecinde Kendinizi Aç Bırakmayınız

Diyet Sürecinde Kendinizi Aç Bırakmayınız

Açlık ile vermiş olduğunuz kilolar vücutta su ile kas kaybına yol açmaktadır. Aç kalındığı içinde her alınan kalori vücuda yağ olarak geri dönmektedir. Bu beslenme alışkanlığınıza bedenleriniz dayanmayacaktır. Dayanamayıp eski yeme alışkanlığınıza döndüğünüzde verilen kilolar misli ile yeniden alınacaktır.

Diyet Besinleri Tüketirken Dikkatli Olmalısınız

Diyet Besinleri Tüketirken Dikkatli Olmalısınız

Light ürünlerinin içerisinde ki enerji diğer ürünlere göre yaklaşık %25 oranında daha azaltılmıştır. Light ürünün üretim sebebi günlük alınması gereken kalori ile yağ ve şeker miktarını azaltmak aynı zaman da ise içerdiği lif sayesinde de doygunluk hissi sağlamaktır. Diyet yapan bireyler tarafından bu ürünler kontrolsüz kullanıldığında kilo vermek hayli zorlaşacak ve hatta kilo alımına neden olabilecektir.

Her Çeşit Besinlerden Almalısınız

Her Çeşit Besinlerden Almalısınız

Herhangi besin grubunun atlanmış olması vücut sağlığını olumsuz etkilemektedir. Her besinin vücudumuz için farklı fonksiyonları bulunmaktadır. Hiçbir besin tek başına vücut mekanizmasınn düzenli çalışmasını etkileyecek güçte değildir. Bu neden ile her çeşit besin grubundan beslenmeli her birinde ki vitaminler teker teker alınmalıdır.

Ekmeği Hayatınızdan Çıkarmamalısınız

Ekmeği Hayatınızdan Çıkarmamalısınız

Her besinin ayrı bir değeri olduğundan az evvel bahsetmiştik. Yeterli ve dengeli tüketilmeyen beslenilmediği takdirde kilo vermek bir hayal olarak kalacaktır. Ekmekte tıpkı diğer besinlerde olduğu gibi kişinin ihtiyacına göre alındığı takdirde kilo aldıran sağlıksız bir besin değildir. Aksine b grubu vitaminleri bakımından son derece zengin ve içeriğinde bulunan karbonhidrattan dolayı da kişilere tokluk hissi sağlamaktadır.

Kompleks karbonhidrat içeren ekmekler ise kepekli, çavdar ve tam buğdaydır.

Şeker İçerdiği için Meyve Tüketmemezlik Yapmayınız

Şeker İçerdiği için Meyve Tüketmemezlik Yapmayınız

Diyet yaparken en çok tüketilmesi gereken gıdaların başında meyve gelmektedir. İlk olarak sebze ve daha sonra da meyve gelmektedir. Her gün sebze yahut meyve tüketilmeden sağlıklı olmak pek mümkün değildir. Fakat yemeniz gerekiyor diye her gün üçer beşer meyve yemekte özellikle diyet sürecinde gerekmemektedir. Bu noktada önemli olan meyvenin ne zaman yendiğidir.

Akşam yemeğinden sonra meyve tüketimi vücuda enerji verecektir ve bu neden ile uyku hayli kaçacaktır. Bu nedenler ile meyveleri mümkün olduğu kadar akşam yemeklerinden önce, öğün aralarında tüketiniz.

Akşam 6’dan Sonra Asla Yememeliyim Diye Bir şey Yok!

Kilo vermek için önemli olan ne zaman yemek yenildiği değil ne kadar ve hangi miktarda besin tüketildiğidir. Alınan bu enerjinin ise ne kadar fiziksel aktiviteler ile vücuttan atıldığıdır. Altıdan sonra yememeliyim diye bir şart yok fakat, uyumadan yaklaşık 3 saat önce ara öğünü ve yaklaşık 2 saat öncede ara öğünü yapmış olmaya özen gösteriniz.

Sizlerde fazla kiloların bedenlerinize yüklemiş olduğu hantallıktan kurtulmak adına kendinize uygun bir diyet programı uygulayabilirsiniz. Bunun yanında ise bizim tavsiyemiz alanında uzman bir diyetisyenden bu süreç içinde destek almanız olacaktır. Diyet ile alakalı okumak, bilgi edinmek istediğiniz bir başka konular var ise bize iletebilirsiniz. Sağlık içinde sürdüreceğiniz bir ömür dileği ile.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
En Sık Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?
En Sık Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?

Yanlış beslenmenin neden olduğu yahut stresin tetiklediği kilo alımı ile birlikte insanlar giderek tabiri caizse hantallaşmakta yani ne yaşlarının enerjisi...

Kapat