Kesilmiş Limon Çürümeden Nasıl Saklanır?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Kesilmiş Limon Çürümeden Nasıl Saklanır?
18 Nisan 2017 574 defa okundu 0 yorum

Limon, çorbalarda, salatalarda, dolmalarda, turşularda ve hemen hemen birçok yemekte kullanılan bir besindir. Fakat limonu kestikten sonra buzdolabında saklamak zordur. Kullandığınız limonu hiç bozulmadan muhafaza etmek mümkündür.

Kesik Limonu Bozulmadan Saklama Yöntemleri:

– Kesilmiş limonu, küçük bir tabağın içine biraz sirke koyun ve limonun kesik tarafını sirkeye batırın. Böylelikle limonu kararmada, besin değerini yitirmeden ve kurumadan iki gün kadar buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

– Limonu kestikten sonra kesik olan tarafını şekere batırın ve şeker batırılmış limonu küçük bir tabağın içine ters çevirerek koyun. Bu şekilde limonu buzdolabında bozulmadan saklayabilirsiniz.

– Kesilmiş limonun suyunu sıkmakta bir başka yöntemdir. Kesik limonu sıkın, kabuğunu içtiğiniz suyun içine atın. Limonun suyunu ise küçük bir kavanoza koyun. İçine biraz biraz zeytinyağı damlatarak, buzdolabına koyun. Limonun suyunu bu şekilde uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

– Bir başka yöntem ise eğer biraz limon suyuna ihtiyacınız varsa bütün limonu kesmenize gerek yoktur. Bir kürdan yardımı ile limona bir delik açarak istediğiniz kadar suyunu sıkabilirsiniz. Deliği iyice kapattıktan sonra buzdolabına koyunuz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
keçi sütü
Keçi Sütünün Faydaları ve Yararları

Keçi sütünün bebeklere ne kadar faydalı bir gıda olduğunu biliyor muydunuz? Yeni doğan bir bebek istenmeyen sebeplerden dolayı anne sütünden...

Kapat