İştah Kesen Besinler Nelerdir ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

İştah Kesen Besinler Nelerdir ?
3 Mart 2017 600 defa okundu 1 yorum

Birçok insanın baş problemlerinden biri de sahip oldukları fazla kiloları. Sadece diyet yaparak değil iştahı kesip yemeyi azaltarak da bu fazla kiloların önüne geçebilirsiniz. Doğanın insanlığa sunduğu besinlerle iştahı azaltmak mümkün. Doğru kullanımda bazı besinler sayesinde iştahınızı azaltarak kilo verebilirsiniz.

Yulaf iştahınızı kesen besinlerden yalnızca bir tanesi. Birçok reklamda da karşımıza çıkan bir kâse yulaf iştahı azaltmak için oldukça etkili. Lif bakımından oldukça zengin olması sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışması bakımından oldukça faydalıdır. Yulaf ezmesine biraz eklenen tarçın iştahı kesmekte size oldukça fayda sağlar. Haşlanmış buğday veya mercimekler gibi şeker içermeyen tahıl ve ya bakliyat grupları da midenin tok tutulmasında etkilidir.

Birçok bitkide iştah kesme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır. Yeşil lifli bitkiler oldukça mide dostu besinlerdir. Maydanoz, tere, ıspanak, ısırgan ve roka gibi besinler mideyi tok tutar. Kereviz de düzenli tüketildiği taktirde bu konuda oldukça etkilidir.

Meyvelerin etkisi de göz ardı etmemek gerekir. Muz mideyi tok tutan meyvelerin başında gelir. İştahı bastırmada etkili diğer bir meyve ise çilektir. Biraz yoğurt eklenen çilekler vücut için oldukça faydalı. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak tokluk hissi de yaratır.

Bitki çayları da bu konuda oldukça etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bunların başında da yeşil çay gelir. Adından sık sık bahsettiren yeşil çay yağ yakımın da yardımcı olur. Rezene çayı yapmakta iştahı kesmek için tüketilmesi önerilen çaylardan bir tanesidir. Funda yaprağını demlemekte bu konuda etkilidir. Fakat bu çay idrar yollarını iyi çalıştırdığı için tok karnına içmek gerekir. Ahududu yaprağı çayı da mide dostu çaylardan bir tanesidir. İştahı bastırıp metabolizmayı da hızlandırır.

Yorumlar
  • İstanbul’dan Ankara’ya bayram ziyaretine gittiğimde görümcem bu tarifi yapmıştı. İlk defa denediğim için birden fazla porsiyon yedim. Tabi ki tarifini de hemen aldım ? Herkese tavsiye ederim.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
ince bel
İnce Bele Sahip Olmanın Yolları

Maalesef biz kadınlar cilt, saç, kilo her şeye takıntılı durumdayız. Bir türlü memnun olmayı bilemiyoruz. Hep daha iyisi olsun daha...

Kapat