Hızlı Kilo Vermenin Pratik Yolları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
4,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Hızlı Kilo Vermenin Pratik Yolları
8 Kasım 2017 410 defa okundu 0 yorum

Fazla kilolar birçok kişinin en büyük sorunlarından biri olmuştur. Bu problemden kurtulmak için çeşitli diyet listeleri uygulanmıştır. Birçok kişinin önerisine bakılmış ve birçok sefer çuvallanılmıştır. Değişen yaşam koşulları, sağlıklı besin bulabilme kargaşası ve her kafadan çıkan diyet önerilerine son verilmek isteniyorsa bu yazımıza göz atılabilir. Sıkı bir diyet programı uygulamadan yapılacak bazı değişikliklerle hızlı kilo verilebilir. Bu yollar aşağıdaki gibidir.

  • Düzenli yapılan egzersizin kalitesi artırılmak isteniyorsa vücutta oksijenli bir ortam yaratmak gerekir. Bunun için egzersiz süresince her 20 dakikada bir 250 ml su içmek gerekir. Bol su ve burundan alınan nefes yeterli olacaktır. Böylece verilen kilodan daha ince bir görünüme sahip olunabilir. Hızlı kilo verebilmek için ikindi öğünü de en sağlıklı alternatiftir.
  • Şekerin hayattan tamamen çıkarılması gerekir. Çünkü şeker çok fazla kilo aldırır. Satın alınan sos, dondurulmuş yiyecekler, ekmekler gibi besinlerde gizli şeker bulunur. Bu yüzden yiyecekler satın alınmadan önce içerisindekiler okunmalıdır.
  • Paketlenmiş gıdalar ve hazır yiyecekler beslenme listelerinden çıkarılmalıdır. Bu besinlerin içinde bulunan katkı maddeleri oldukça zararlıdır. Taze sebze ve meyve tüketilmesi uygun olur. Özellikle organik yiyeceklerin tüketilmesi öncelik olmalıdır.
  • Yoğun iş hayatı ya da ev işleri yüzünden yürüyüş yapılamıyorsa öne çıkan bütün fırsatlar değerlendirilmelidir. Örneğin; asansör kullanmak yerine merdivenler kullanılmalıdır. Arabalar çalışılan yerden biraz daha uzak yere park edilebilir. Böylelikle gün içerisinde hareket alanı genişlemiş olur.

Hizli Kilo Verme

  • Bireylerin kilo vermek için uygulamaya koyduğu kural 6 öğün kuralıdır. Sağlıklı bireyler hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyaç duymaz. Sık yemek bazı hormonlarda dengesizlik yaratarak yemek yeme dürtüsünü açığa çıkarır. Hızlı kilo vermek için dengeli öğün sayısı 4 olmalıdır. Bunlar sabah, öğle, ikindi ve akşam yemeğidir.
  • Çok su içerek kilo verilmez. Su içmenin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudun düzenli çalışması için gerekli olan ortamın devamlılığını sağlamak. Günde 8 bardak su içilmesi yeterlidir. Ancak kilo vermek değil de yağ yakışı hızlandırılmak isteniyorsa günde 13 su bardağı kadar içilebilir. Kilo verirken vücut direncini düşürmemek için günde en fazla 2 çay fincanı siyah çay içilmelidir. Metabolik hareketlerin devamlılığı için de en fazla 5 fincan yeşil çay içilmelidir. Günde 4 fincana kadar fitre kahve içilmesi kilo verimini hızlandıracaktır. Bu içecekler öğünden en az 1 saat sonra içilmelidir.
  • Ara öğünlerde yenilenler kilo vermede önem kazanır. Yapılacak bir ara öğünde içerdiği bakır ve manganezle mükemmel kaynaklardan biri olan Antep fıstığı az yenilerek bile doyuma kolaylıkla ulaşan nadir besinlerdendir.
  • Yapılan en önemli beslenme hatalarından biri de yemeklerde çok tuz kullanmaktır. Alınan besinlerle günlük tuz ihtiyacı giderilmiş olduğu için ekstra tuz ilave etmeye gerek yoktur.
  • Hem öğlen hem akşam sebze yendiğinde istenilen kilo kaybı yaşanmaz. İki öğünde sebze yenirse kısa süre sonra halsizlik, saç ve kaşlarda dökülme, dikkatte azalma görülür. Kilo verme süreci 5 hafta sonra duraksamaya gider. Bu nedenle iki öğünü proteinden zengin besin olan et ve et ürünleri yenirse kilo kaybı sebzeye göre biraz daha fazla olacaktır. Öğleyin sebze, yoğurt, ekmek ve salata; akşamsa avuç içi kadar balık/tavuk, ekmek yenilmelidir.
  • Farklı besinler yiyerek hem tek düzelik kalkar hem de sevilen tüm yiyeceklerin yenilmesini sağlar. Her zaman aynı besinleri tüketmek kilo verdirmez. Sadece bir öğünde bile yapılan çeşitlilik kilonun hızlı verilmesinde kilit rol oynar.

Size özel hazırladığımız bu önerileri uygulayarak hem sağlıklı bir şekilde daha hızlı kilo verilir hem de metabolizma hızı artabilir. İşinize yarayacağını ümit ediyoruz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
Diyabette 10 Etkili Besin
Diyabette 10 Etkili Besin

Diyabet (şeker hastalığı), vücutta pankreas adlı sargı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya da ürettiği insülin hormonunun etkili bir...

Kapat