Hemen Zayıflamanın Yolları ve Yöntemleri

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Hemen Zayıflamanın Yolları ve Yöntemleri
31 Mart 2017 634 defa okundu 2 yorum

Her insan gerek karakter gerekse vücut yapısı olarak farklıdır. Zaman içerisinde insanlar kendi genetik durumlarından uzaklaştıklarını düşünerek kilo almaya veya kilo vermeye kalkışır. Bu durum insanın zaman geçtikçe daha sosyal bir varlık haline bürünmesinin etkisi de diyebiliriz.

Sağlıklı Hemen Zayıflama yollarına geçmeden önce kısaca kendi vücudumuzu tanıyalım; Vücudumuzda bulunması gereken su miktarı %70 seviyelerindedir. Vücudumuzun kasların ortalama %75’inde su bulunmaktadır. Ve geriye kalan oranlar ise Protein ve minerallerden oluşmaktadır.

Her insan farklı bir genetiğe sahip olduğu için ve zaman içinde yedikleri içtikleri sebebiyle değişimlere uğraması sebebiyle her insan aydı düzende kilo veremez. Sonuç itibariyle sağlıklı kilo verebilmek için yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerekebilir ve bu psikolojik sosyal değişime ayak uydurmamız gerekir. Ve buna mental olarak hazır olmamız gerekir. Bunları sağlayan insanlar hedefine ulaşır.

Fakat en önemli detay ise İnsan vücudunu yüce yaradan tarafından sağlıklı tüm koşullar sağlanmış şekilde sistemik bir şekilde yaratmıştır. Kilo veriliş şekli önemlidir. Hızlı bir şekilde kilo vermeniz durumunda vücuda oluşacak değişimler; kalori oranınız düşer beyin fonksiyonlarınız hızlı çalışır ve metabolizma olması gerektiğinden yavaş çalışmaya başlar. Bir süre sonra zayıflama seyriniz daha yavaş şekilde olur. Bu sebeple de hızlı zayıfladığınız durumda daha hızlı kilo alırsınız.

Ne yapmalı? Sorusunu duyar gibiyim! Kendi vücudunuza uygun diyet programı yapmalısınız. Düşük kalorili diyetler tercih etmelisiniz. Akşam yemekleri çok önemlidir. Mümkün olduğunca erken saat tercih edin ve hafif bir öğün geçirin. Ama olmazsa olmazınız yemek yedikten hemen sonra yatmayın.

Her öğünde yemeklerden hemen sonra kesinlikle tatlı ve özellikle şerbetli tatlılardan uzak durmanızı öneririm. Alkol, sigara, gazlı içecekler ve fast food ürünleri gibi unsurları söylemiyorum bile, Bol bol ılık su içmelisiniz. Sabahları erken kalkıp egzersizler yapıp güne başlamalısınız. Ve sonrasında her gün 15 dakikanızı yürüyüşe ayırmalısınız. Tabi ki her şey insanın kendinde bitiyor. Herkese sağlıklı günler dilerim

Yorumlar
  • Üniversitedeki oğlum kolay yemek beğenen birisi olmadığı için her 1.5 ayda bir yanına gidip yemeğini yapıyorum. Son gittiğimde bu tarifi denedim ve kendisi de tarifi alarak boş zamanlarında yaptığını söyledi 🙂

  • Açıkçası tadının bu kadar güzel olduğunu tahmin etmiyordum. Malzeme az ve yapılış kolay diye denedim ama tadına bayıldım. Çok teşekkürler.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
sıfırlama diyeti listesi
Vücut Sıfırlama Nedir ? Diyeti Nasıl Yapılır ?

Kilo konusunda oldukça sorun yaşayan kitleye hitap eden diyetler arasına neredeyse her gün bir yenisi eklenmeye başladı. Onlardan birisi olan...

Kapat