Hamilelikte Maden Suyu Kullanımı

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Hamilelikte Maden Suyu Kullanımı
30 Aralık 2017 290 defa okundu 0 yorum

Maden suyu yer altından çıkan minerallerden zengin sulardandır. Maden suyunun içinde doğal olarak bulunan karbondioksit nedeni ile gazlı olurlar. İthal gazsız maden suyunu da bazı marketlerde bulabilirsiniz. Gazsız bir maden suyuna karbondioksit basılarak gazsız hale getirilir. Bazı maden suları yüksek sodyum nedeni ile soda olarak da adlandırılmıştır. Kalsiyum açısından zengin olan maden suyu kemik sağlığı için faydalı bir içecektir. Soda olarak adlandırılan sodyum bikarbonatlı suyun içine karbondioksit basılmış yapay soda maden suyu değildir bunu da öğrenmiş oldunuz.

Hamilelikte Maden Suyu İçilir Mi?

Normalde her insana günde 1 şişe kadar içilmesi tavsiye edilir. Hamilelerde ise dozajını ayarlayarak hiç bir sakıncası olmadan içmeleri önerilir. Kas ettiğimiz dozaj ise 1 şişe kadardır. Meyveli olarak lanse edilmiş gazlı içecekleri tavsiye edilmiyor. Bu nedenle hamilelerin doğal maden suyu içmesi tavsiye ediliyor.

hamilelik

Bazı hamile kadınlar yediklerini hazmetmesi için tüketirler. Günde 1 şişeden fazla içenler doktora başvurmalılar. Kalsiyum ve magnezyum gibi zengin mineraller içeren nedeni ile hamilelere yararlıdır. Maden suyunda ki minerallerin  biyoyararlanımı yükseltir ve nerede ise sütteki değerler kadardır. Maden suyunun diğer bir yararı aynı zamanda yeterli su tüketimine de yardımcı olur.

Hamilelikte Maden Suyu Ne Kadar İçilmeli?

Hamilelikte rahatsızlık hissetmediğiniz sürece maden suyunu istediğiniz kadar içebilirsiniz. Avrupa da su yerine maden suyu daha çok tüketiliyormuş. Bir hamilenin günlük tüketmesi gereken 2 litre sıvının tamamını maden suyu olarak tüketilmesi halinde bile aşılmaması gereken değerlere ulaşılmaz.

Maden Suyu Kemik Erimesini Önler

hamilelik-soda

Gazlı içecekler kemik erimesi yaptığı için maden suyu da gazlı bir içecek olduğu için kemik erimesi yaptığı düşünülüp konuşulmuştur. Asitli içecek olan kola, alkali olan maden suyundan farklıdır. Maden suyunun kemik erimesini önlediği konuşulup gösterilmiştir. Süt tüketimi kısıtlı olan hamilelerde kalsiyumdan daha zengin maden suları içmeleri önerilir.

Hamileler Nasıl Beslenmeli

1-Süt Ve Süt Ürünleri

2-Kırmızı Dolmalık Biber

3-Brokoli

4-Havuç

5-Lahana

6-Elma

7-Ananas

8-Kivi

9-Greyfurt

10-Tam Buğday

11-Yulaf

12-Çavdar

13-Karabuğday

14-Bulgur

Süt ve süt ürünleri protein kaynakları, karmaşık tahıllar, meyve ve sebzeleri sıraladık. Mutlaka bol bol tüketmelisiniz. Hamilelikte beslenme düzenine dikkat etmek bebek ve anne sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler
Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler

Böbrekler vücudun oluşturmuş olduğu atık maddelerin dışarıya atılmasına yardımcı olan organımızdır. Bu yüzden böbreklerin görevini iyi yapması lazımdır.Görevini düzenli yapmayan...

Kapat