Karın Bölgesindeki Yağları Eritmek için Ne Yapmalısınız?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Karın Bölgesindeki Yağları Eritmek için Ne Yapmalısınız?
4 Aralık 2017 333 defa okundu 0 yorum

Zayıflamak için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Beslenme düzeninizi edindiğiniz de dahi karın bölgesinde ki yağlarınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz? O halde derin bir nefes alın ve söylediklerimizi iyice kavrayarak bir an evvel uygulamaya geçiniz.

Asitli ve Aynı Zamanda Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durmalısınız

Asitli ve Aynı Zamanda Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durmalısınız

Karın eritmek için ilk olarak uzak durmanız gereken şekerli gıdalardan uzak durmaktır. Aynı zamanda şeker kanser hücrelerini de beslediğinden bedene ciddi zararlar vermektedir. Gazlı içecekler ve konsantre meyve suları ile meyveli sodalar tüketmek son derece tehlikelidir. Bu içecekler fazla miktarda kalori içerirler ve kilo alımına sebep olurlar.

Kalorisi sıfır olarak gösterilen light gazlı içecekler ve diyet kolalar da karın bölgesinde ki yağlanmaların en büyük destekçilerindendir. Boş kalori olarak adlandırılıyor olan bu içecekler light olarak kabul edildiğinden dolayı aşırı tüketilir ve bu da bu bölgede ki yağlanmayı son derece hızlandırır. Asitli içecekler yerine detoks suları tercih edebilirsiniz.

Alkol Tüketimini Azaltınız

Yapılan birçok araştırmalardan şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıkmıştır. İçki tüketimi ile iştahınızda ciddi bir artış yaşanacaktır. Aynı zamanda alkollü içeceklerde göbek bölgesinde ki yağlanmayı artırıp bunun kalıcı olması için çalışmaktadır. Yani sağlığımız için son derece zararlıdır.

Göbek bölgesi yağlanmasına en çok sebebiyet veren alkollü içecek ise biradır. Bu bölgenin eritilmesi için bu tür içeceklerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Kardiyo İmdadınıza Yetişebilir

Kardiyo İmdadınıza Yetişebilir

Birçok birey bu bölgedeki fazlalıklarından kurtulabilmek adına kardiyo yapmaktadır. Fakat sadece kardiyo egzersizleri ile bu bölgedeki yağlardan kurtulmak pek mümkün değildir. Sadce kardiyoya hedeflendiğinizde beden zaman ile buna alışacağından yap yakımınıda aynı ölçüde yavaşlatacaktır. Bu neden ile bu kardiyoya yaklaşık 45 dakikalık yürüyüşlerde ekleyebilirsiniz. Karın eritme egzersizleri ile örneğin günde 30 mekik çekmek gibi aynı zamanda ağırlık kaldırarak bu süreçte kendinize iyiik yapabilirsiniz.

Dümdüz Bir Karın Hayal Değil

Dümdüz Bir Karın Hayal Değil

Şayet düz bir karın istiyorsanız beslenmenize son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Fazla yağlarınızdan kurtulmak için öncelikle kan şekerinizi dengede tutmanız gerekmektedir. Bunu dengede tutabilmek için ise 3 ana öğün ve aralarda 2 yahut 3 öğün olmak üzere 5-6 öğünü tamamlamalısınız. Uzun süre aç kalınma durumlarında da karın bölgesi yağlanmaktadır. Uzun süreli aç kalmalarda yemeğe bir anda saldıran bireyler çiğneme eylemini tam olarak gerçekleştirmediklerinden dolayı kilo alımı hızlanmaktadır.

Tuzu Olabildiğince Hayatınızdan Uzak Tutunuz

Tuzu Olabildiğince Hayatınızdan Uzak Tutunuz

Karın bölgesini eritmek için şeker tüketiminin azaltılmasının öneminden bahsetmiştik. Sizler bunun önüne geçebilmek için tuz tüketimini de bir o kadar azaltmalısınız. Öğünlerinizde fazla tuz tüketenlerdenseniz şişkinliğin önüne geçebilmeniz olanaksız gibi görünmektedir. Fazla tuz tüketimi ile bedende su ve ödem oluşmasına izin vermiş olursunuz. Yemeklere ekstra tuz eklemiyor olsanız dahi yediğiniz peynir ile salata soslarında da yeteri miktarda tuz olduğundan hiç fark etmeden tuz limitinizi aşabilirsiniz.

Sizlerde bu sorunlar ile başa çıkmak zorunda kalmamak adına almanız gereken önlemleri alarak beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Bunun yanında da bir diyetisyen ile görüşüp onun verdiği tavsiyeler ışığında zayıflamak daha doğru olacağından kilo probleminizi çözmesi adına alanında uzman bir diyetisyenden destek alabilirsiniz. Sağlık ile geçireceğiniz bir ömür dileriz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Zayıflama Yöntemleri & Beslenme
Kilolarınızdan Kurtulmak için Diyet Önerileri
Kilolarınızdan Kurtulmak için Diyet Önerileri

İncecik bir beden herkesin hayali iken öyle ya da böyle nedenlerden dolayı birçok insan kendini obezite içinde mücadele halinde bulmuştur....

Kapat