Dört Burca Göre Zayıflama Listesi

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Dört Burca Göre Zayıflama Listesi
13 Ocak 2018 308 defa okundu 0 yorum

Sağlıklı bir yaşam isteyenlerin öncelikle vücutlarına dikkat etmeleri ve beslenme düzenini buna göre ayarlamaları gereklidir. Sigara bağımlılığı gibi zordur zayıflamaya çalışmak kilo almakta tam aksine oldukça kolay. Vücudumuzdaki kilo yaş, genel sağlık durumu, meslek, boy gibi bazı faktörler göz önüne alınarak ayarlanmalıdır.

Zayıflamanın burçlarla alakalı olduğunu astrolojiye ilgi duyanlar zaten bilirler. İngiliz astrologlar metabolizma değerlerinin burçlarla alakalı olduğunu açıklamışlardır.

Koç Burcu

koc-burcu

Koç burcu abur cubur tüketmeyi oldukça sever. Bu nedenle koç burcu insanları için tehlike ışığı yanıyor. Alkol tüketimi ve tuz tüketiminden uzak durmaları gerekiyor. Üstüne su tüketimlerinin daha fazla olması gerekiyor. Domates, patates, kuru fasulye, marul,karnabahar, yeşil salata, bal kabağı, ceviz, mercimek gibi besinleri haftalık beslenme listenize mutlaka eklemeniz gereken besinler dendir. Hangi burç olursa olsun mutlaka bol su tüketimi dengeli bir beslenme ve egzersiz takviyesi ile sağlıklı kiloya inilebilir.

Kova Burcu

kova-burcu-kadini-1

Kova burcu insanın C vitami almaya diğer burcun insanlarına göre oldukça fazladır. Farklı tatları tüketmeyi seven bu burç insanları için sofra tuzuna ihtiyaçları daha fazladır demek doğru olacaktır. Bu ihtiyacınızı tuzdan değil tuz içeren besinlerden almanız en sağlıklı yöntemdir. Deniz mahsulleri, brokoli, kök sebzeler, elma, şeftali, ıspanak, nar, greyfurt beslenme listenizden eksik etmemeniz gereken besin gruplarından dır.

Boğa Burcu

boga

Yemek yemek yaşam sebebi olan burçtur. Aldığınız kiloları ileri yaşlarınızda atamayacaksınız buna göre artık silkelenip kendinize gelmeniz oldukça önemlidir. Devamlı sindirim zorlukları yaşıyorsunuz. En düşük nişasta, yağ ve şeker içeren bir diyet listesi sizleri tatmin edebilir. İyot içerikli besinler balık ve deniz mahsulleri sıklıkla tüketmeniz gereken besinlerdir. Karaciğer ve böbrek gibi sakatatları da sofralarınız dan eksik etmeyin. Su tüketiminde de asla vazgeçmemelisiniz.

İkizler Burcu

ikizler

Yemek yemeği acele eden bir burçsunuz. Bu oldukça yanlış bir davranış lokmaları iyice çiğneyerek yemek yeme sürenizi uzatmalısınız. Az az ama sık yemeği alışkanlık haline getirin. İkizler burcunda kan pıhtılaşması sorunu oldukça sık görülebilir. Köy peyniri, tereyağı, balık, erik, üzüm suyunun yanı sıra kafein içermeyen çay ve bitki çaylarını mutlaka gün içinde tüketmeye çalışmalısınız.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Diyet Listeleri
Dört Burca özel Diyet Listeleri
Dört Burca özel Diyet Listeleri

Burçlar diye bildiğimiz sistem Samanyolu galaksisi içerisinde yer alan , halka, halka dizilmiş  12 takım yıldızından oluşmuştur. Bütün takımda 600...

Kapat