Depresyona İyi Gelen Besinler

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Depresyona İyi Gelen Besinler
4 Ocak 2018 291 defa okundu 0 yorum

Çağımızın her yaş grubundan bireyin yakalandığı büyük tehlike depresyon sorunu ile sağlıklı beslenerek tedavi olacağınızı biliyor muydunuz? teknolojinin hızla ilerleyişi, geçim sorunları ve daha bir sebep kişilerin depresyona girmesi için ana nedenlerdir. Bu hastalık kişide kilo artışı veya kaybı, uyuşukluk, devamlı halsizlik, yaşamdan kopma, asosyallik bir çok sorunu da beraberinde getirir. Depresyona iyi geşen besinleri hayatınıza alarak bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Aromalı Besinler depresyonu Engelliyor?

turp

Yapılan araştırmalar aroması yüksek besinlerin depresyona iyi geldiğini ve tüketilmesi halinde depresyonu engellediği belirlenmiştir. Bal kabağı, turp, yer elması gibi toprağın altında yetişen çoğunluğu kök olarak tüketilen bu besinlerin yanı sıra orkidenin kök türünde yapılan salebin de tüketilmesi depresyonda şifa etkisi yarattığı açıklanmıştır.

Aromatik sebze ve meyvelerin aynı zamanda güçlü afrodizyak etki yarattığı bilinmektedir. Depresyon sinirler arası iletimin azalması ile ortaya çıkan bunları da ancak doğanın bize sunduğu besinlerden elde etmenin önemi oldukça fazladır. Serotonin etkisi yaratacak olan bu besin grupları günlük beslenme programına mutlaka eklenmelidir. Aromatik amino asitler özellikle yaz aylarının sonuna doğru en yüksek periyotlara ulaşır.

Kış Aylarında Depresyona Daha Sık Giriliyor?

kis-depresyon

Kış ayları bağışıklık sisteminin düştüğü yararlı olan sentezlerin azaldığı bir dönemi oluşturuyor. Bu nedenle sağlık konusunda halka sistemi bozularak kış aylarında yoğunlukla kullanılan aromatik sebze ve meyveleri sevmediğimizden dolayı vücuduma alamıyor ve depresyona girme eğilimine yaktın oluyor.Güneş sentezinin olmaması dışarıdan alımı da engellediği için bunları doğal yollar ile besinlerden alarak kış aylarında depresyon eğilimini azaltabiliriz.

Depresyonda İlaç Kullanıma Dikkat

depresyon-ilac

Depresyon sonucu kullanılan antidepresan tarzı ilaçlar kısa süreli tedaviye yanıt verebilir. Bir çok uzmana göre bu ilaçların tedavi etmediğini sanal yani gerçek olmayan mutluluk verdiğini açıklamaktadırlar.

İlaçları alan hastaların geçici olarak kendilerini pembe bir dünyada hissediyorlar. geçici olarak çözüm yaratan bu ilaçların kalıcı olarak kullanımı beraberinde başka sorunlara neden olabilir. Geçici çözümler kalıcı mutlulukları getirmediği için bir süre sonra tatminkar olmayan durumlar ortaya çıkar.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
B12 Vitamini Eksikliği
B12 Vitamini Eksikliği

Vücudumuzda bir çok vitamine ihtiyaç duyarız. Bu vitaminlerden bir tanesi de b12 vitaminidir. B12 vitamini eksikliği yaşam kalitesini düşürmekle birlikte...

Kapat