Cevizin İçi Dağıtmadan Kabuğundan Nasıl Çıkarılır ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Cevizin İçi Dağıtmadan Kabuğundan Nasıl Çıkarılır ?
30 Ocak 2017 932 defa okundu 0 yorum

Kuruyemiş her zaman evlerinizde tüketilen ve sevilen yiyeceklerin başında gelir. Kuruyemişlerin bizler için olan faydaları saymakla bitmez. Özellikle tatlılarda da kuruyemiş kullanmayı severiz. Günlük hayatımızda çok fazla yararı olan kuruyemişlerden cevizin tek sorunu kabuklarını çıkarmaktır.

 

Bazen cevizi yemeye çalışırken içini dağılınca hem kötü bir görünüm elde ederiz hem de tam olarak içinden faydalanamayız. Cevizin içi dağıtmadan kabuklarını çıkarma yolu nedir diye sorarsanız bir leğen içerisinde tuzlu su hazırlayınız ve cevizleri bu suya atınız. Gece boyunca bu tuzlu su içerisinde bekletmelisiniz. Daha sonra cevizleri sudan çıkartarak kurumasını beklemeden ıslak şekildeyken cevizleri kırınız.

 

Gece boyu suda bekletilen cevizlerin kabukları yumuşadığı için kolayca kırıldığını göreceksiniz. Böylece ceviz bütün bir şekilde çıkacaktır. Siz de cevizin içi dağıtmadan kabuklarını çıkarma yolu nedir diye artık düşünmek zorunda kalmazsınız. Cevizler bütün olarak kırılırsa tatlılar için süslemelerde de kullanılabilir. Zaten kendine has farklı bir tadı olan cevizin görselliğinden de yararlanmış olursunuz.

 

Ceviz sadece lezzet anlamında bize fayda sağlamaz. Cevizin içindekini çıkardıktan sonra kabuklarını atmak yerine saklayın. Ceviz kabuklarını bir tencerede kaynamış olan su içerisinde yaklaşık 7-8 dakika kaynatınız. Saçlarınızla ilgili yıpranma ve bazen yağlanma gibi problemler yaşıyorsanız kaynamış olan bu cevizli su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızla ilgili yaşadığınız sıkıntının kısa zamanda kaybolduğunu göreceksiniz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
buzdolabı hijyeni
Buzdolabındaki Sineklerden Kurtulma Yolları

Yaşadığımız ortamlarda hijyen gerçekten önem taşıyan bir konudur. Hijyensiz olan ortam pek çok hastalığa davet çıkartacaktır vebu da hayatımızı olumsuz...

Kapat