Ananas Nasıl Muhafaza Edilir ? Saklanır ?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Ananas Nasıl Muhafaza Edilir ? Saklanır ?
16 Şubat 2017 1076 defa okundu 0 yorum

Ananas, egzotik meyvelerin başından gelmektedir. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bu meyve son zamanlarda adeta popüler olmaya başladı. Hemen her markette ve manavda sıklıkla rastladığımız ananas, oldukça faydalı bir meyvedir. Ananas nasıl muhafaza edilir, faydaları nelerdir, bilmek isteyen kişilere kısaca anlatalım.

Ananas, özellikle C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Ananasın en önemli özelliği dış görünümde etkili olmasıdır. Saç sağlığını güçlendirerek, saçlarımızın daha kaliteli olmasına neden olur. Bunun yanı sıra cilt için oldukça yararlıdır.

Ananas ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun daha dirençli olmasında büyük rol oynamaktadır. Ananas’ın bir özelliği de sindirim sistemini çalıştırmasıdır. Bu yüzden kilolu insanlar, diyet yaparken ananasa sık sık yer vermektedir.

Ananas, muhteşem bir yağ yakıcı besin olarak da bilinmektedir. Göz sağlığına da oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra kanser hastalığında kötü hücreleri azaltarak tedaviyi güçlendirir.

Son dönemlerde ananas marketlerde soyulmuş olarak satılmaktadır. Ananası satın aldıktan sonra taze olarak 3 gün boyunca buzdolabında rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ancak 3 günden fazla dolapta tutmak ananası bayatlatabilir.

Eğer ananası saklayıp pasta ve kompostolarda kullanmak istiyorsanız derin dondurucularda saklayabilirsiniz. Ancak kullanacağınız saklama kaplarının veya buzdolabı poşetlerinin vakumlu olması saklama kalitesini arttıracaktır. Vakumlu olarak ananası 1 sene tazeliğinden ödün vermeden güvenle saklayabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam için ananas tüketimi oldukça yararlı olacaktır. Hiç olmazsa senede bir kere ananas tüketmek gerekir.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Pratik Bilgiler & Püf Noktaları
mantar kararması
Mantarların Kararmaması İçin Ne Yapılır ?

Mantar et ile eş değer olan ve protein açısından çok zengin olan bir besindir. Et yemeklerinin vazgeçilmezidir. Fakat mantar çok...

Kapat