Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Aç Karnına Su İçmenin Faydaları
15 Ağustos 2018 170 defa okundu 0 yorum

Su insan hayatı için olmazsa olmazdır. Hele yaz aylarında!.. Vücuttan terle atılan sıvının yerine yenisini koymak için su tüketimini artırmak gerekiyor.

Bunun yanısıra uzmanlar tarafından hem yaz hem de kış mevsiminde aç karnına tüketilen suyun vücuda müthiş faydaları olduğu söyleniyor. Peki bu önemli faydalar nelerdir? İşte maddeler halinde aç karnına su içmenin faydaları:

1) Yaşam İçin Su

Sabahları aç karnına su içmek organlarımızın hayati ihtiyaçlarını karşılamak için mühimdir. Sabahları su içmeden geçirdiğimizde yaşamsal organlarımız için yeterince sağlıklı çalışamama durumu söz konusu olur.

2) Enfeksiyonlara Karşı Kalkan

Aç karna su içmek vücudu bağırsak enfeksiyonlarına karşı korurken kortizol değerlerini de dengede tutar. Ayrıca lenf sağlığı için de iyidir.

3) Toksin Atıcı ve Metabolizma Hızlandırıcı

Sabahları aç karnına içilen bir iki bardak su vücuttaki metabolizmal atıkları temizler; vücuttan toksin atmaya yardımcı olur. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı için kiloyu dengede tutmaya ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.

4) Zararlı Maddelerin Etkisini Azaltıcı

Sigara ve alkol tüketenler (tüketmeyin!) ve kötü beslenenler için sabah aç karnına içilen su vücuttaki kötü maddelerin zarar verici etkisini azaltmaya yardımcı olur.

5) Cilt Sağlığı İçin Birebir

Bebek gibi cildi olanlara sorsanız istisnasız bol su tükettikleri cevabını alırsınız. İşte, her sabah aç karnına iki bardak su içmek cildin yaşlanmasını yavaşlatıcı ve esnekliğini koruyucu etkiye sahiptir.

su

6) Açlık Hissini Bastırır

Uzmanlar, sık acıkan kimselere yemeğe saldırmadan önce su içip bir on- on beş dakika kadar beklemelerini önerirler. Bunu uygulayanlar da içtikleri su sayesinde açlıklarının yatıştığını fark ederler. Aç karnına içilen suyun açlık hissini bastırıp yemekte gereğinden fazla yemenin öne geçtiği biliniyor. Aç karnına içilen su ayrıca kalori ve yağ yakımını hızlandırdığından kilo vermeye de yardımcı oluyor.

7) Yorgunluğa Birebir

Gerek aç karnına gerekse gün içinde halsizlik hissi galip geldiğinde su içmek enerji verir, yorgunluğu azaltır. Güne enerjik başlamak için sabah aç karnına bir iki bardak su içmek önerilir.

8) Gastriti Olanlar Dikkat

İnsanın yaşam kalitesini düşüren mide hastalıklarından biri olan gastritin olumsuz etkilerini önlemek için de aç karnına su içmek tavsiye ediliyor.

9) Hücre Yenileyici

Sabah aç karna su içmek, gece boyunca yenilenme aşamasından geçen hücrelerden süzülen atık maddelerin idrarla atılmasına yardımcı olur.

10) Kabızlığı Önlemek İçin Su

Birçok kişinin imtihanı olan kabızlık sorununun basit çözümü genellikle sabah aç karnına içilen bir iki bardak sudur. Metabolizmanın hızlanmasına daha çok yardımcı olduğu için aç karna içilen su, kabızlığı önleyici ve tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Daha fazla Blog
Deniz Manzarasına Karşı Hafif Kahvaltı Tarifleri

Yaz mevsimi büyük bir heyecanla beklenmektedir. Sıcak kumsalda güneşlenmek ve berrak deniz suyu ile serinlemek, kış mevsimi boyunca herkesin hayalini...

Kapat